Назад

Які завдання вирішує чат-бот, можливості та впровадження бота.

Чат-боти - це програмні продукти, які можуть виконувати різноманітні завдання за допомогою комунікації з людьми за допомогою текстових повідомлень. Вони забезпечують ефективне та автоматизоване виконання рутинних завдань, поліпшують комунікацію між користувачем та сервісом, а також дозволяють економити час та зусилля. У цій статті ми розглянемо деякі завдання, які можуть бути вирішені за допомогою чат-ботів.

 1. Обслуговування клієнтів

Однією з основних функцій чат-ботів є покращення обслуговування клієнтів. Вони можуть відповідати на запитання клієнтів, допомагати у вирішенні проблем та надавати додаткову інформацію про продукти та послуги компанії. Чат-боти дозволяють зменшити час очікування клієнтів та поліпшити якість обслуговування.

 1. Маркетинг та продажі

Чат-боти можуть бути використані для просування продуктів та послуг компанії. Вони можуть відповідати на запитання клієнтів, допомагати у виборі продуктів та послуг та рекомендувати інші товари. Крім того, чат-боти можуть створювати персоналізовані пропозиції для клієнтів та надавати знижки.

 1. Забезпечення технічної підтримки

Чат-боти можуть допомагати у вирішенні технічних проблем клієнтів. Вони можуть надавати інформацію про можливі проблеми та шляхи їх вирішення, а також надавати детальні інструкції щодо використання продуктів та послуг компанії.

 1. Автоматизація бізнес-процесів

Чат-боти можуть бути використані для автоматизації рутинних бізнес-процесів. Наприклад, вони можуть допомагати збирати інформацію про клієнтів, реєструвати замовлення та виконувати інші завдання, які можуть бути автоматизовані.

 1. Навчання

Чат-боти можуть бути використані для навчання користувачів. Вони можуть надавати інформацію про продукти та послуги, виконувати роль тренера, надавати рекомендації щодо вирішення проблем та допомагати в зборі даних.

 1. Організація роботи

Чат-боти можуть бути використані для організації роботи команди. Вони можуть допомагати у плануванні завдань, контролювати виконання завдань та надавати звіти про результати.

 1. Підтримка здоров'я

Чат-боти можуть бути використані для підтримки здоров'я. Вони можуть допомагати відстежувати стан здоров'я, надавати поради щодо здорового способу життя та надавати додаткову інформацію про хвороби та їх лікування.

Усі ці завдання можуть бути вирішені за допомогою чат-ботів, що дозволяє компаніям ефективно та автоматично вирішувати різноманітні завдання. Завдяки чат-ботам, клієнти можуть швидко та ефективно отримувати необхідну інформацію, а компанії можуть збільшити ефективність та знизити я бізнес-процесів.

Можливості чат-ботів.

На прикладі конструктора чат-ботів Gerabot, ми розберемо деякі можливості, які стануть у пригоді при впровадженні чат-бота у бізнес.

 

Клавіатура чат-бота

Клавіатура у чат-боті - це основний елемент навігації поміж сценаріїв чат-бота. Саме завдяки клавіатурі, користувачу найпростіше переміщуватися між сценаріями. Клавіатура у месенджерах буває різних типів, наприклад:

 • звичайна клавіатура, яка закріплена та відображається знизу;
 • інлайн-клавіатура, яка прикріплюється до конкретного повідомлення чат-бота.

Різні типи клавіатури, бувають корисні у різних ситуаціях.

Пошук по ключових словах

Крім клавіатури, користувач бота може взаємодіяти з ним за допомогою ключових слів, якщо це передумовлено у функціоналі чат-бота. Тобто, якщо користувач вводить якусь фразу, у якій бот знаходить ключові слова, то надає користувачу відповідну відповідь, яка була запрограмована на пошук цих ключових слів.

По такому ж принципу працює штучний інтелект, який також може буде впроваджений у чат-бот.

Лідогенерація

Лідогенерація - це один з ключових процесів у чат-ботах. Впроваджуючи функціонал збору даних від користувача за допомогою форм зворотного зв`язку, менеджери компанії можуть обробити інформацію та продовжити працювати з новим лідом.

Отримані ліди можуть бути оброблені у самій системи керування чат-ботом, або передані у CRM систему, якщо між системою та чат-ботом налаштоване відповідне API.

 

Підключення оператора

Якщо користувач не знайшов відповідей на запитання, яке у нього було при зверненні у чат-бот, він може скористатися можливістю підключення оператора (менеджера) до діалогу у боті. У цей момент, у систему керування ботом приходить запит про те, що користувач бота очікує підключення менеджера.

Також, сповіщення можуть приходити у telegram групу або CRM систему, якщо відповідний функціонал налаштований у конструкторі бота.

 

Тегі, мітки та розсилання

Сегментація аудиторії - це ключовий процес для маркетингу у будь-якій сфері. Завдяки функціоналу тегів (міток) маркетолог може налаштувати різні групи аудиторій, які бот буде автоматично формувати за допомогою відповідних тегів, які додані у бот.

Надалі, маркетолог може легко працювати з відповідними аудиторіями, взаємодіяти з ними, робити розсилання через чат-бот.

 

Користувацькі змінні

Функціонал конструктора чат-ботів Gerabot надає можливість роботи користувацькі змінні, які надалі, у чат-боті, можуть бути використані для надання персоналізованої інформації користувачам бота. 

Використовуючи змінні, функціонал бота може бути значно розширений, навіть з можливістю впровадження особистого кабінету користувача у чат-бот.

Мультимовність

Якщо компанія працює на декілька регіонів, чат-бот може бути налаштовано на різних мовах. У такому випадку, користувач зможе у будь-який момент змінити мову чат-бота, і контент бота буде відображений відповідною мовою.

Бувають випадки, коли навіть структура чат-бот може відрізнятися в залежності від обраної користувачем мови.

Чат для сайту

Впровадження функціонал чат-бота у чат на сайті у рази збільшує конверсію консультанта та надає додаткові можливості для взаємодії та утримання цільової аудиторії. Чат-бот для сайту має ті ж самі можливості по взаємодії з клієнтами, як і чат-боти у месенджерах.

Також, завдяки боту для сайту, адміністратор може впроваджувати функціонал автоматичних закликів до дії в залежності від поведінки користувача сайту.

CRM система

Система керування чат-ботом Gerabot містить функціонал CRM системи, наприклад, такий як: керування лідами та клієнтами. Тому, зазвичай, системи Gerabot вистачає не тільки для створення чат-бота або підключення чату для сайту, а й для повноцінного керування даними лідів та клієнтів компанії.

Впровадження чат-бота

Впровадження бота у бізнес складається з декількох етапів:

 • виявлення процесів, які має автоматизувати чат-бот компанії;
 • розробка блок-схеми чат-бота;
 • виявлення функціональних потреб чат-бота, та прийняття рішення про розробку індивідуального проєкту або налаштування чат-бота на конструкторі;
 • розробка/налаштування та наповнення бота контентом.

 

Виявлення процесів, які мають бути впровадженні у чат-бот.

Вище у статті, ми вже надали перелік бізнес-процесів, для яких, зазвичай, чат-бот є найбільш ефективним рішення. Кожна компанія аналізує свої внутрішні процеси, та приймає рішення, для чого саме їй потрібно впровадження чат-бота.

Бувають випадки, коли компанія може впровадити відразу декілька ботів, наприклад для покращення обслуговування клієнтів та для оптимізації внутрішніх процесів компанії, тобто чат-бот для співробітників.

Розробка блок-схеми чат-бота.

Ми вже розглядали процеси створення схеми бота, але зазвичай, для реалізації логіки чат-бота, яка буде відповідати всім потребам компанії та буде ефективною, компанії звертаються за допомогою до розробників ботів або маркетологів.

Виявлення потреб та розробка або налаштування чат-бота.

В залежності від того, яку структуру має містити бот компанії, який функціонал має бути впроваджений, приймається рішення розробляти чат-бот, як індивідуальний проєкт або налаштовувати чат-бота на конструкторі ботів Gerabot.

Плюси та мінуси обох варіантів.

Проєктне рішення з розробки чат-бота

У цьому випадку функціонал чат-бота не має обмежень, та повністю розробляється під потреби компанії. Також, таке рішення завжди може бути розширене, у нього може бути впроваджено додатковий функціонал. Те особливо важливо у тих випадках, коли компанія ще не остаточно вирішила, які саме процеси вона хоче запровадити у чат-бот, і планує розвивати його у майбутньому. Також проєктні рішення не потребують щомісячної абонплати. Але, звичайно, розробка проєктного рішення у декілька разів дорожча ніж налаштування бота на конструкторі, і складає не менш ніж 1500$

Налаштування чат-бота на конструкторі

Це бюджетне рішення з точки зору бюджету, який компанія вкладає відразу при створенні чат-бота. Вартість такого рішення може бути від 100 до 400$. Але, у такому випадку, необхідно відразу розраховувати на щомісячні додаткові платежі. Замовити налаштування бота на конструкторі Gerabot можна у два кліки, натиснувши кнопку “спробувати безкоштовно” у нас на сайті. У цьому випадку, ви отримаєте 14 днів безкоштовного користування конструктором для прийняття остаточного рішення з впровадження чат-бота у бізнес.

Ще немає власного бота? Вважаєте, що створити чат-бота складно?

Зареєструйтесь зараз у конструкторі чат-ботів Gerabot і створіть власний чат-бот за 15 хвилин!

Якщо Вам потрібна консультація на будь-якому з приведених вище етапів створення бота для бізнесу, Ви завжди можете звернутися до компанії Gerabot за детальною та безкоштовною консультацією з приводу впровадження чат-бота у бізнес.

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції