Назад

Як створити структуру чат-бота?

Для створення чат-бота, не важливо чи замовляється бот у розробників або створюється самостійно на конструкторі ботів, необхідну розуміти усю структуру майбутнього бота. Звісно, якщо розробка бота замовляється, то створення структури, або блок-схеми бота, може стати частиною проєкту, яку будуть виконувати розробники бота. Але, для кращого розуміння потреб, та вірного формулювання завдання, у будь-якому разі, не буде зайвим розуміти що з себе представляє структура бота.

Структура бота - це блок-схема усієї логіки бота, на базі якої створюється чат-бот, та яка є технічним завданням для створення чат-бота або налаштуванні бота на конструкторі.

Структура може бути довільною і розроблятися у будь-якій програмі, у якій можливо намалювати схему, або у спеціальних онлайн сервісах, які допомагають зробити це значно простіше.

Приклади сервісів для створення схеми бота:


Насправді існує багато подібних сервісів, і кожен може обрати більш зручний для себе. Ми розглянемо розробку схеми за допомогою сервісу - miro.com. Він має достатньо зручний та зрозумілий інтерфейс, тому ми не будемо розгляди саме можливості сервісу, а розкажемо, як саме створити структуру чат-бота.


Реєстрація на сервісі.

Для того, щоб почати користуватися сервісом miro.com, вам потрібно створити акаунт.

Після реєстрації, у кабінеті, необхідно натиснути “New board”. 

Створивши нову схему, ви можете обрати шаблон або залишити її пустою. Наразі, можете залишити пустою та користуватися лівою панеллю керування об`єктами для створення нової схеми.

 

Ще немає власного бота? Вважаєте, що створити чат-бота складно?

Зареєструйтеся зараз у конструкторі чат-ботів Gerabot, та створіть власного чат-бота за 15 хвилин!

 

Створення схеми стартового сценарію.

Робота будь-якого бота починається з підписки користувача на бот. Це вважається стартовим сценарієм, та позначається як блок /start. Стартовий сценарій, як і будь-який інший, може містити:

  • текстовий контент;
  • клавіатуру;
  • файли;
  • локацію.

Спробуємо зробити стартовий сценарій з текстовим контентом за клавіатурою з п`ятьма кнопками.

Важливо!!! Фігури, які позначають ті або інші об`єкти чат-бота є довільними, але ми будемо використовувати загально прийняті фігури для визначення об`єктів у боті.


Тепер у нас на схемі є один сценарій бота, і ми розуміємо, що при підписці на чат-бот, користувач має побачити текст та клавіатуру з п`яти кнопок. Далі, потрібно позначити у схемі, що має відбуватися, коли користувач скористується будь-якою з кнопок. Зробимо різні варіант дій на різні кнопки.


Розгалужена структура сценаріїв з текстовим контентом.

Найпростіший варіант розгалуження схеми, це перехід від кнопки до наступного сценарію з текстовим контентом та новою клавіатурою. У такому випадку, ми робимо аналогічну схему для наступного сценарію, як для стартового, додаючи необхідний зв`язок між Кнопкою 1 та контентом наступного сценарію. 

Далі структура може знову розгалужуватися від кожної наступної кнопки сценарію.


Сценарій з умовою.

У випадку, коли перед тим як показати користувачу наступний контент після його дії потрібно зробити перевірку на виконання умови (наприклад чи залишав вже користувач свій номер телефону), на схемі зображуються блоки, які відображають, що наступний сценарій користувача може відрізнятися в залежності від виконання умови.


Сценарій зі збором даних від користувача.

У випадку, коли структура чат-бота передбачає, що користувач має послідовно відповісти на певну кількість запитань, у структурі додаються блоки запитань, та послідовні варіанти відповідей, або позначаються кроки, де користувач має ввести дані у полі для вводу тексту.


Сценарій з функціоналом API.

Сценарій який передбачає синхронізацію даних із зовнішніми сервісами (API), має містити у структурі блоки у тих місцях, де саме передбачена синхронізація. Далі, в залежності від отриманої відповіді ботом по API, у схемі необхідно вказати дії, які будуть виконані при тій чи іншій відповіді.


Сценарій з підключенням оператора.

Ще один варіант дій, який може передбачати схема роботи бота, це можливість підключення оператора до чату, якщо функціонал бота це передбачає. У такому випадку необхідно вказати де саме у структурі цей функціонал має бути реалізованим.

Це 80% можливих елементів функціонала, які зазвичай використовуються у чат-ботах. Звичайно, є складніші рішення, які потребують додаткових елементів, але вони є достатньо індивідуальними. Якщо Вам потрібна допомога у створенні структури Вашого бота, компанія Gerabot завжди рада проконсультувати та допомогти Вам реалізувати структуру та самого чат-бота для Вашого бізнесу.

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
4.8 5 12
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції