Назад

Що таке Chat GPT? Для чого використовується?

Що таке ChatGPT

Chat GPT OpenAl – чат-бот зі штучним інтелектом, який комунікує з користувачем, відповідаючи на запитання в діалоговому режимі. Компанія презентувала продукт 30 листопада 2022 року. Бот отримав широку популярність одразу після релізу завдяки революційному прориву у сфері штучного інтелекту. 

Опублікована версія проєкту допомагає користувачам писати базовий програмний код, генерувати аналітику даних, видає скорочені наукові статті, створює музику та багато іншого. Крім того, бот володіє базовими нормами етики, що позитивно впливає на його сприйняття аудиторією.

Компанія OpenAl також озвучила плани на майбутнє: розробники зможуть додати бота на сайт через API. 

Хочете дізнатися першими, коли зможете підключити до свого чат-бота api Chat GTP?

Зареєструйтеся зараз у конструкторі чат-ботів Gerabot, та скористайтеся можливостями чат-бота зі штучним інтелектом відразу, коли це буде можливо.

GPT chat розшифровується як Generative Pre-trained Transformer – це перекладається як «генеративний попередньо навчений трансформатор».

 

Як працює чат GPT

ChatGPT написано на мові програмування Python. Chat GTP бот засновано на архітектурній моделі GPT-3.5 — покращеній версії моделі GPT-3. Завдяки навчанню з вчителем, бот здатний аналізувати великі масиви даних та прогнозувати. Мовна модель бота навчалась на великій кількості даних з різних текстів, матеріалів з Вікіпедії, публікацій користувачів соцмереж тощо. Навчання відбувалось у два основних етапи:

 1. ШІ навчали люди, які були користувачами, і в той же час, асистентами під час створення відповіді. 
 2. Люди оцінювали різні варіанти відповідей, написаних ШІ, за релевантністю, що дозволило йому навчитись виявляти найбільш точний варіант відповіді. 

Спілкуватись з ботом можна українською мовою, проте англомовні відповіді бот видаватиме швидше. 

Чат-бота часто порівнюють зі стандартними пошуковими системами. Різниця у тому, що отримуючи запит, Google видає перелік найрелевантніших посилань, а бот аналізує необхідну інформацію та видає її суцільним текстом, уникаючи зайвих частин, про які не було згадано у запиті. 

Бот реагує не тільки на одноразово задані запити, він може продовжувати діалог на основі інформації, отриманої від користувача раніше. Таким чином, користувач може деталізувати та уточнювати свій запит до моменту отримання відповіді, яка повністю співпадає з його очікуваннями. 

 

Як зареєструватись в чат GPT

Реєстрація в чат GPT займає кілька хвилин – для цього потрібно зайти на офіційний сайт OpenAl, ввести свою email адресу, мобільний номер телефону та ввести код, що прийде на номер. Після реєстрації користувач може починати користуватись чат gpt в Україні.

На головній сторінці бота користувач побачить декілька блоків з інформацією: приклади запитань, його можливості та обмеження. Бот користується надзвичайною популярністю, а тому іноді замість відповіді користувач отримує повідомлення про помилку. Це відбувається через те, що можливості GPT chat обмежені у кількості одночасного вхідного трафіку. В такому випадку варто спробувати ввести запит ще раз або повернутись на сайт пізніше. 

 

Що може GPT chat?

 1. Відповідати на складні питання. Користувачі помітили, що відповіді бота на більшість тем є якіснішими в порівнянні з відповідями у пошуку Google. Користуючись ботом, можна прописувати одразу декілька параметрів пошуку та отримувати більш релевантну запиту відповідь. Інформацію користувач отримує у вигляді відповіді на питання, що не потребує переходу на інші сайти. 
 2. Писати код. Бот здатний перекласти код з однієї мови на іншу, дати пораду у виконанні певних операцій, вирішити та пояснити алгоритмічні задачі, знайти помилки та навіть самостійно написати невелику програму. 
 3. Створювати креативи. Бот пише сценарії, розповіді, есе, тексти пісень, ноти та інше.
 4. Створювати таблиці з різноманітними розрахунками або плануванням. Наприклад, бот може розписати дієту за заданими параметрами, спланувати раціональне використання фінансів тощо. 
 5. Писати коретний запит для інших нейромереж. Чат gpt онлайн генерує користувачам опис зображення, яке пізніше створює інший ШІ. 

Перелік можливостей бота набагато ширший, тому чіткої відповіді на запитання “Що можна запитати у chatGPT?” не існує. Чат-бот нагадує пошукову систему, яка розпізнає не тільки ключовий запит, а й іншу прописану користувачем інформацію. 

Варто зазначити, що іноді бот не знає відповідь на запитання, але може відповісти коректно, якщо користувач переформулює свій запит. 

Щоб дізнатись більше про те, як користуватись чатом GPT з користю, потрібно визначитись з метою взаємодії. Про більшість вмінь бота користувачі дізнаються тестуючи власні запити та отримуючи свої результати. У випадку, коли бот не надав всю необхідну інформацію через обмеження у кількості символів, необхідно ввести команду “продовж останню відповідь” або подібну. Бот не дублюватиме попереднє повідомлення, а надасть додаткові дані. 

Chat GPT на телефон

Штучний інтелект працює без необхідності завантаження додаткових застосунків на мобільний телефон, а тому можна використовувати chat GPT на android, ios виконуючи ті ж дії, що і через веб-сервіс комп’ютера. Компанія OpenAl інформує користувачів про те, що наразі не існує жодного загальнодоступного офіційного мобільного додатку.

 

Chat GPT ціна 

Вартість Chat GPT в Україні не встановлено, тобто для звичайного користувача бот є безкоштовним. Анонсовано, що платна версія для розробників коштуватиме 20$ на місяць. 

 

Недоліки ChatGPT

 1. Неможливість генерувати інформацію про сьогодення. Бот володіє обмеженими даними про події, що відбулися після 2021 року, а тому створити актуальний контент про новини або зміни у світі бот не зможе.
 2. Контент, створений ботом, можна ідентифікувати. Наприклад, використовуючи чат-бота для створення SEO контенту не рекомендоване. Справа в тому, що SEO сайту може суттєво постраждати, якщо Google ідентифікує текст як створений штучно. 
 3. Видача неправдивої інформації. Компанія OpenAl попередила користувачів, що доступна версія є прототипом, який створено для пошуку та виявлення недоліків. У зв’язку з особливістю навчання GPT чату, деякі відповіді можуть бути неправдивими та вводити в оману користувача. 
 4. Занепокоєння спеціалістів щодо системи освіти. Бот допомагає учням та студентам не тільки навчатись, а й уникати самостійного виконання певних завдань. Фахівці вважають, що може нашкодити на етапі контролю та оцінювання знань студентів. 

 

Висновки

Нейромережі та штучний інтелект розвивається разом з ростом їх ролі у суспільстві. Новітні технології дозволяють розширювати можливості людства, автоматизувати типові завдання, консультувати, підтримувати та допомагати населенню. На Всесвітньому економічному форумі повідомили, що в перспективі ШІ зможе автоматизувати 85 млн робочих місць, проте водночас 95 мільйонів нових робочих місць з’явиться у зв’язку з розвитком нових технологій. 

Щоб дізнатись, що вміє чат GPT та розширити свої знання про можливості GPT чату, варто протестувати його власноруч. Важливо не сприймати за правду всю інформацію, надану ботом, а використовувати і інші методи для пошуку та обробки інформації. 

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
4.8 5 12
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції