Назад

Telegram канал для бізнесу

Трансформація соцмереж призвела до їх мультифункціональності: Instagram більше не просто сервіс для публікації любительських фотографій, а корисну інформацію у Facebook стає все важче відшукати за великою кількістю рекламних банерів, подій, фото знайомих тощо.

Органічне охоплення Facebook сягає лише 7-10%, у той час, як охоплення постів у месенджері Telegram становить 60-80%. Така різниця у показниках пояснюється тим, що у телеграм немає спільної стрічки для всіх постів, а для перегляду певного каналу необхідно його відкрити. 

Telegram канали для бізнесу стабільно набирають популярність разом зі збільшенням кількості користувачів месенджера – щомісячний приріст Telegram вище, ніж у Viber і WhatsApp, а функціонал регулярно розширюється. 


Чи потрібно бізнесу вести Telegram канал? 

Присутність у Telegram – важлива складова якісної комунікації з клієнтами. Telegram канал для бізнесу підвищує лояльність клієнтів, допомагає реалізувати сформовану бізнес-стратегію, збільшує прибуток тощо.

Месенджер охоплює майже всі вікові сегменти, але велику частину займає найбільш платоспроможна аудиторія – користувачі віком від 25 до 34 років. 

Можливості Telegram для бізнесу:

 • Підвищення репутації. Telegram дає відчуття постійної присутності бізнесу у житті клієнта, що впливає на покращення ставлення на підсвідомому рівні.
 • Підвищення лояльності. Компанії, які впроваджують месенджер маркетинг стають ближче до клієнтів та перевершують конкурентів. Бізнес може розповідати про роботу у компанії, внутрішні моменти, які зацікавлюють аудиторію. 
 • Швидке інформування. Клієнти постійно обізнані щодо новин компанії: оновлення асортименту чи функціоналу, переїзд на нову локацію, акції та знижки тощо. Крім того, клієнтам не доводиться витрачати час на пошук інформації.

Особливості ведення телеграм каналу

Створення бізнес Телеграм-каналу займає до 5 хвилин. Для цього потрібно ввести назву і опис, додати аватар, обрати тип каналу і посилання та запросити перших учасників.

Канали бувають двох типів: 

 • Публічний. Будь-який користувач може знайти канал використовуючи поле пошуку, перейти через переслане повідомлення або ввести юзернейм каналу, що прописується через @. Такий тип використовують, коли потрібно залучити якомога більшу кількість підписників. 
 • Приватний. Такий тип каналу неможливо знайти через пошук. Стати учасником можна після того, як адмін власноруч додав користувача або перейшовши за унікальним посиланням-запрошенням. Приватні канали підходять для інфобізнесу у сфері навчання, коучінгу тощо. Наприклад, закритий канал може бути аналогом освітнього хабу для вивчення іноземної мови. Викладач може надсилати матеріали і завдання, а доступ до них матиме лише обмежене коло людей. 

Крім того, у Telegram існує функція захисту контента. У налаштуваннях каналу адміністратор може заборонити пересилання або зберігання постів, фото і відео, створення знімків з екрана та копіювання тексту.

Дефолтно у каналі відсутні як коментарі, так і будь-який спосіб зв’язку користувачів із адміністратором. Коментарі можна додати у налаштуваннях. Після додавання вони відображатимуться у самому каналі, а також автоматично з’явиться окремий чат, у який буде дублюватись кожний новий пост. Для видалення можливості коментувати окремий пост потрібно видалили його із чату. У каналі цей пост відображатиметься без поля для вводу коментаря. 

Для зворотного зв’язку можна додати юзернейм адміністратора або спеціальний чат-бот у поле опису канала.Публікація постів доступна тільки адміністраторам канала. Базово пост може містити текстовий та медіаконтент, файли, геолокацію, опитування і контакт, проте існують телеграм боти, які дозволяють створити зручне планування, додати кнопку до посту тощо. Такі боти бувають платними та безкоштовними

Реклами бізнесу у Telegram не існує у звичному багатьом користувачам вигляді. Цей месенджер не має доступного кожному користувачу рекламного кабінету та стандартних налаштувань, банерів тощо. 


Переваги Telegram для бізнеса

 • Підвищення продажів. Аудиторія, яка підписана на телеграм-канал є найбільш зацікавленою у товарах чи послугах компанії. Для збільшення продажів варто періодично ненав’язливо нагадувати про свій продукт.
 • Опитування. Дозволяють дізнатись більше про цільову аудиторію бренду або компанії, її інтереси і тригери тощо. Опитування у месенджерах ефективніші, ніж опитування у email-розсилці, оскільки вони не займають багато часу та не потребують переходу на інші веб-ресурси.
 • Широкий функціонал. Telegram давно перевищує кількість та якість функціоналу у порівнянні з іншими популярними месенджерами. Як для користувача, так і для компанії це надає більше можливостей для успішної взаємодії.

Ведення Телеграм канала для бізнеса

Успіх бізнес телеграм-канала залежить від двох факторів: методу просування та контенту.

Контент повинен бути не тільки унікальним (копіпаст з інших соцмереж не має перевищувати третину від усього контенту), але і персоналізованим. Показники ефективності авторського контента вище на 40% у порівнянні з каналом без “живої” людини по той бік екрану. Це означає, що канал повинен мати певне “я” або “ми”. Створювати канал варто лише якщо ви готові ділитись інсайтами, кейсами, корисною інформацією і власними наробітками із аудиторією.

Чому це важливо? Telegram – це в першу чергу месенджер. Якщо бізнес канал ведеться знеособлено – ефективність суттєво знижується. Сприйняття контенту у користувачів месенджера дещо відрізняється від інших платформ. Бізнес-канали знаходяться поруч із чатами з близькими і колегами, тому і різниця у тоні комунікації повинна бути мінімальною. 

Як персоналізувати контент для телеграм-канала:

 • Підпис авторів. Канал відрізняється від звичайного діалогу тим, що користувач не знає, від кого отримує повідомлення. Телеграм дає можливість автоматично додавати підпис до повідомлення для кожного автора.
 • Голосові або відеоповідомлення. Візуальний і аудіоконтент посилює ефект ідентифікації у багато разів та запам’ятовується краще, ніж текст
 • Мінімізація офіційного тону. Телеграм знаходиться набагато ближче до неформального осередку, ніж до офіційного. 
 • Спілкування у чаті. Якщо бізнес обрав відкриті коментарі – вони не повинні залишатись без відповіді. Спілкуючись із підписниками ви маєте унікальну можливість збільшити кількість “адвокатів бренду”.  

Контент повинен бути різноманітним, містити тематичні статті для зацікавлення різних сегментів аудиторії, наприклад, телеграм канал магазину одягу може розбавити пости статтею з порадами від стиліста, а банк – публікувати корисні поради з фінансової грамотності.

Також телеграм-канал є зручним інструментом для запуску автоворонки продажів. Адміністратор створює лід-магніт (зазвичай, це безкоштовний продукт для заохочення найбільшої кількості аудиторії), після чого користувач опиняється у чат-боті компанії. Бот починає наступний етап автоворонки і продає товар чи продукт без допомоги менеджера.


Просування Телеграм канала для бізнеса

Просування Telegram каналу для бізнеса також має відмінності у порівнянні з іншими платформами для комунікації з клієнтами. У месенджері відсутня загальна стрічка із лайками і коментарями, проте найцікавіші пости користувачі пересилають один-одному у приватні діалоги. 

Перед початком просування канал необхідно наповнити контентом, який зацікавить і змусить підписатися перших клієнтів. Ефективним є поєднання чат-бота для бізнеса і телеграм-канала. Чат-бот виконує функцію менеджера-помічника, який консультує користувачів і продає послуги, а у каналі періодично публікуються новини компанії, прогрів аудиторії, ненав’язливі презентації товару, певні етапи автоворонки продажів тощо. 

Просувати бізнес телеграм-канал можна багатьма способами, найпопулярніші серед них:

 • Згадування у ЗМІ 
 • Реклама в інших бізнес-каналах або колаборація з ними (у цьому випадку краще створити унікальний сумісний продукт, який відповідатиме потребам клієнтів)
 • Згадування у власних соцмережах та на сайті
 • Email-маркетинг

Бізнес у Telegram однозначно вартий уваги, оскільки аудиторія месенджера обізнана, доросла та платоспроможна. Месенджер має власний унікальний набір інструментів, що сприяють як ефективному розвитку бізнесу, так і постійному залученню нової аудиторії.

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції