Трансформація соцмереж призвела до їх мультифункціональності: Instagram більше не просто сервіс для публікації любительських фотографій, а корисну інформацію у Facebook стає все важче відшукати за великою кількістю рекламних банерів, подій, фото знайомих тощо.
Органічне охоплення Facebook сягає лише 7-10%, у той час, як охоплення постів у месенджері Telegram становить 60-80%. Така різниця у показниках пояснюється тим, що у телеграм немає спільної стрічки для всіх постів, а для перегляду певного каналу необхідно його відкрити.
Telegram канали для бізнесу стабільно набирають популярність разом зі збільшенням кількості користувачів месенджера – щомісячний приріст Telegram вище, ніж у Viber і WhatsApp, а функціонал регулярно розширюється.
Чи потрібно бізнесу вести Telegram канал?
Присутність у Telegram – важлива складова якісної комунікації з клієнтами. Telegram канал для бізнесу підвищує лояльність клієнтів, допомагає реалізувати сформовану бізнес-стратегію, збільшує прибуток тощо.
Месенджер охоплює майже всі вікові сегменти, але велику частину займає найбільш платоспроможна аудиторія – користувачі віком від 25 до 34 років.
Можливості Telegram для бізнесу:
Особливості ведення телеграм каналу
Створення бізнес Телеграм-каналу займає до 5 хвилин. Для цього потрібно ввести назву і опис, додати аватар, обрати тип каналу і посилання та запросити перших учасників.
Канали бувають двох типів:
Крім того, у Telegram існує функція захисту контента. У налаштуваннях каналу адміністратор може заборонити пересилання або зберігання постів, фото і відео, створення знімків з екрана та копіювання тексту.
Дефолтно у каналі відсутні як коментарі, так і будь-який спосіб зв’язку користувачів із адміністратором. Коментарі можна додати у налаштуваннях. Після додавання вони відображатимуться у самому каналі, а також автоматично з’явиться окремий чат, у який буде дублюватись кожний новий пост. Для видалення можливості коментувати окремий пост потрібно видалили його із чату. У каналі цей пост відображатиметься без поля для вводу коментаря.
Для зворотного зв’язку можна додати юзернейм адміністратора або спеціальний чат-бот у поле опису канала.Публікація постів доступна тільки адміністраторам канала. Базово пост може містити текстовий та медіаконтент, файли, геолокацію, опитування і контакт, проте існують телеграм боти, які дозволяють створити зручне планування, додати кнопку до посту тощо. Такі боти бувають платними та безкоштовними.
Реклами бізнесу у Telegram не існує у звичному багатьом користувачам вигляді. Цей месенджер не має доступного кожному користувачу рекламного кабінету та стандартних налаштувань, банерів тощо.
Переваги Telegram для бізнеса
Ведення Телеграм канала для бізнеса
Успіх бізнес телеграм-канала залежить від двох факторів: методу просування та контенту.
Контент повинен бути не тільки унікальним (копіпаст з інших соцмереж не має перевищувати третину від усього контенту), але і персоналізованим. Показники ефективності авторського контента вище на 40% у порівнянні з каналом без “живої” людини по той бік екрану. Це означає, що канал повинен мати певне “я” або “ми”. Створювати канал варто лише якщо ви готові ділитись інсайтами, кейсами, корисною інформацією і власними наробітками із аудиторією.
Чому це важливо? Telegram – це в першу чергу месенджер. Якщо бізнес канал ведеться знеособлено – ефективність суттєво знижується. Сприйняття контенту у користувачів месенджера дещо відрізняється від інших платформ. Бізнес-канали знаходяться поруч із чатами з близькими і колегами, тому і різниця у тоні комунікації повинна бути мінімальною.
Як персоналізувати контент для телеграм-канала:
Контент повинен бути різноманітним, містити тематичні статті для зацікавлення різних сегментів аудиторії, наприклад, телеграм канал магазину одягу може розбавити пости статтею з порадами від стиліста, а банк – публікувати корисні поради з фінансової грамотності.
Також телеграм-канал є зручним інструментом для запуску автоворонки продажів. Адміністратор створює лід-магніт (зазвичай, це безкоштовний продукт для заохочення найбільшої кількості аудиторії), після чого користувач опиняється у чат-боті компанії. Бот починає наступний етап автоворонки і продає товар чи продукт без допомоги менеджера.
Просування Телеграм канала для бізнеса
Просування Telegram каналу для бізнеса також має відмінності у порівнянні з іншими платформами для комунікації з клієнтами. У месенджері відсутня загальна стрічка із лайками і коментарями, проте найцікавіші пости користувачі пересилають один-одному у приватні діалоги.
Перед початком просування канал необхідно наповнити контентом, який зацікавить і змусить підписатися перших клієнтів. Ефективним є поєднання чат-бота для бізнеса і телеграм-канала. Чат-бот виконує функцію менеджера-помічника, який консультує користувачів і продає послуги, а у каналі періодично публікуються новини компанії, прогрів аудиторії, ненав’язливі презентації товару, певні етапи автоворонки продажів тощо.
Просувати бізнес телеграм-канал можна багатьма способами, найпопулярніші серед них:
Бізнес у Telegram однозначно вартий уваги, оскільки аудиторія месенджера обізнана, доросла та платоспроможна. Месенджер має власний унікальний набір інструментів, що сприяють як ефективному розвитку бізнесу, так і постійному залученню нової аудиторії.