Назад

Штучний інтелект у бізнесі та маркетингу

Отримати відгук від клієнтів, зробити свій продукт або послугу популярною - це та мета, до якої прагне кожна компанія. Тому постійно розробляються різні маркетингові інструменти, які можуть допомогти знайти правильний підхід до аудиторії. Завдяки розвитку технологій, великою популярністю став користуватися штучний інтелект. Він допомагає направляти рекламу не в принципі на всіх споживачів, а більш адресно, що збільшує можливість отримати відгук.

Сьогодні, багато подібних систем впроваджуються в роботу компанії, спрощують її та приносять реальну користь бізнесу. Це пов'язано з тим, що більшість людей для пошуку інформації використовують інтернет, а також з тим, що багато компаній розширюють свій бізнес за допомогою мережі, відповідно йде великий приріст інформації. Технології також не стоять на місці та для повноцінної обробки інформації потрібна більш сучасна технологічна база, тому персональний маркетинг, став основою світових трендів, а доступний він тільки за допомогою штучного інтелекту.

Що таке штучний інтелект

В маркетингу, штучний інтелект - це інструмент, що допомагає підвищити ефективність маркетингових комунікацій.  За допомогою штучного інтелекту можна контролювати та управляти процесом реклами, створенням відгуків, аналізувати процес просування та давати рекомендації користувачам.

На даному етапі технологій, ШІ допомагає персоналізувати рекламу, відповідно направити її на конкретного споживача, що значно підвищує ймовірність того, що клієнт зробить покупку. Фактично ШІ переводить комунікацію з клієнтом на новий рівень. Пропонуючи відвідувачам рекламу, система враховує його потреби, вік, гендер, інтереси тощо. Такий формат реклами можна адаптувати під сезон, час доби та безліч інших факторів. Саме шляхом цього штучний інтелект став таким популярним інструментом у сфері маркетингу.

Види та приклади ШІ

Штучний інтелект, сьогодні, використовується практично у всіх сферах реклами та розробки. У маркетингу ШІ застосовується дуже широко, переважно в:

  •         Створенні чат-ботів.
  •         Рекомендаціях та створенні контенту.
  •         Автоматизації.
  •         Соцмережах.
  •         Продажах та в інших сферах.

Існують спеціальні сервіси, які дозволяють обійтися без багатьох співробітників. Наприклад, сервіс The Grid дозволяє створювати сайти на основі штучного інтелекту. Звичайно, для сайту потрібно підібрати контент, картинки, написати тексти, при цьому ШІ будує сайт самостійно, що дуже заощаджує час і кошти.

Рекомендує і пропонує контент ШІ наступним чином - він враховує інтереси та потреби людини, наприклад: на сайтах з кіно, ШІ автоматично запускає наступну серію серіалу або ж пропонує кіно, яке приблизно схоже на те, що користувач дивився чи шукав. Щодо створення контенту, штучний інтелект може створювати медіа-матеріал, наприклад: писати описи товарів, на основі заповнених характеристик. Фактично, такий матеріал не сильно відрізняється від того, що могла би написати людина, він може не мати якихось складних оборотів, при цьому текст буде цілком читабельним.

Автоматизація в маркетингу дозволяє ШІ проаналізувати поведінку користувача і простежити за його уподобаннями, щоб створювати релевантні пропозиції. Машина створює і розсилає пропозиції групам і клієнтам - це дозволяє скинути з себе частину обов'язків і витратити час на іншу роботу. ШЇ активно розсилає пропозиції учасникам, підвищуючи кількість клієнтів приносячи прибуток бізнесу.

Соціальні мережі пов'язують мільйони людей по всьому світу, які вступають у групи, в обговорення будь-яких тем або шукають інформацію в соцмережах. Машина збирає дані про активності користувача та пропонує рекламу у відповідності з інтересами. В продажах роботи виступають у ролі менеджерів, які розсилають пропозиції лідам і відсіюють тих, хто не готовий співпрацювати.


Застосування ШІ в інтернеті, маркетингу,
SEO

Сучасний контент пишеться здебільшого не для машин, а для людей, і зараз верхні рядки пошукових систем займають ті тексти, які сподобалися реальним користувачам, а не ті, що просто кишать ключовими словами. Робот розшифровує людську поведінку і може підібрати актуальну тему та ключові слова до неї, тим самим роблячи контент цікавіше. Він може виправляти помилки на сторінках сайтів і проаналізувати зовнішнє та внутрішнє ранжування. На відміну від оптимізатора, штучний інтелект може в найкоротші терміни опрацювати величезну кількість інформації.

У веб-дизайні штучний інтелект може цілком замінити людину. ШІ може прийняти рішення про те, як буде виглядати макет сайту і які кольорові гами повинні бути використані. Також, він підбирає шрифти, форми кнопок тошо. ґрунтуючись на аналізі поведінкового фактору. Найбільшу ефективність ШІ демонструє на комерційних сайтах. Машина цілком може найбільш раціональним чином розмістити елементи сторінки і вирішити послідовність показу клієнту.

Чат-боти як інструмент ШІ

Багато світових брендів застосовують чат-боти для спілкування з клієнтами. Такі машини справляються з цим завданням краще і швидше багатьох людей. Чат-боти можуть давати відповіді на більшу кількість популярних питань. Таким чином, співробітники отримують додатковий час для того, щоб вирішити якісь нестандартні питання безпосередньо з клієнтом. Штучний інтелект може прийняти замовлення, відповісти на питання по користуванню сайтом, доставки тощо. Така допомога зручна і клієнту, так як відповідь він отримує миттєво, і співробітнику, так як він має певну допомогу в роботі.

Перспективи розвитку ШІ

Штучний інтелект багато в чому змінює сферу праці. З урахуванням розвитку ШІ можна сказати, що в перспективі він займе велику кількість робочих місць. Роботи володіють більш великими аналітичними здібностями, ніж людина, тому використовувати ШІ раціональніше і практичніше, ніж платити зарплату працівникам. Прогнозується, що ШІ зможе моніторити стан систем та у випадку появи будь-яких помилок або збоїв, миттєво їх виправляти.

Роботи можуть стати помічниками практично в будь-якій сфері праці. Вони не втомлюються, не помиляються і можуть аналізувати, обробляти і зберігати величезні обсяги даних. Тому, очікується, що застосування штучного інтелекту в бізнесі спровокує зникнення безліч існуючих професій. При цьому ШІ підвищує продуктивність і ефективність роботи компанії, не вимагаючи фактичних витрат.

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
4.8
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції