Назад

Шаблони чат-ботів для бізнесу.

Створення чат-бота може бути достатньо складним та кропітким процесом, з яким не завжди може впоратися одна людина. Чат-бот, як і будь-який інструмент для маркетингу чи оптимізації зовнішніх, чи внутрішніх процесів компанії, має містити зручну структуру та контент, які мають надавати високу конверсію цільової дії, яка очікується від користувача.


Загалом, розробка чат-бота може містити наступні етапи:

 • маркетингове дослідження;
 • виявлення ключових цілей та завдань, які має виконувати бот;
 • виявлення ключової дії, яка очікується від користувача для вимірювання ефективності чат-бота по конверсії ключової дії;
 • розробка структури та схеми чат-бота;
 • розробка контенту бота;
 • розробка чат-бота або налаштування бота на конструкторі.

Всі ці етапи, в ідеалі, мають робити різні фахівці, такі як: 

 • маркетолог;
 • контент-менеджер;
 • дизайнер;
 • ui/ux дизайнер;
 • програміст.

У випадку, якщо бот створюється на конструкторі, програміст може бути не потрібен, його може замінити маркетолог для налаштування бота на конструкторі.

Але, для того, щоб спростити створення чат-бота, особливо для невеликих компаній або запуску тестового бота для оцінки його ефективності для конкретного типу бізнесу, або для конкретних бізнес-процесів, можна скористатися готовим шаблоном чат-бота.


Що таке шаблон чат-бота?

Шаблон чат-бота - це готова логіка бота зі структурою розробленою під конкретний напрям бізнесу, з налаштованими сценаріями бота та базовим контентом. Тобто, застосовуючи готовий шаблон, ви отримуєте готовий чат-бота, який можна починати використовувати тільки змінивши контент під вашу компанію. Наприклад: контакти, назву та опис компанії, візуал.


Найчастіше, шаблони використовуються для таких типів бізнесу, як:

 • чат-боти для послуг (догляд, медицина тощо);
 • чат-боти для служб підтримки (технічна підтримка, сервісна підтримка);
 • hr боти (найм, адаптація співробітників);
 • прості корпоративні боти (інформація для співробітників).

Як застосувати шаблон для чат-бота?

Розберемо на прикладі конструктора ботів Gerabot, як підключити чат-бота та застосувати до нього готовий шаблон бота для бізнесу.

По-перше, необхідно зареєструватися на сервісі - https://gerabot.com/constructor.

 

Ще немає власного бота? Вважаєте, що створити чат-бота складно?

Зареєструйтеся зараз у конструкторі чат-ботів Gerabot, та створіть власного чат-бота за 15 хвилин!

 

Після реєстрації, буде надано посилання на кабінет конструктора. Вже після першого входу у кабінет, буде запропоновано 3 кроки для створення чат-бота.

 1. Месенджер, під який буде підключено бот.
 2. Додавання токена бота (відео інструкція по створенню токена нижче).
 3. Та вибір шаблона, який буде застосовано для чат-бота.

Відеоінструкція Gerabot - створення та додавання токену чат-бота

Обирати шаблон відразу, не обов`язково. Після входу до системи, шаблон можна обрати та увімкнути у розділі “Налаштування->Шаблони”.

Шаблони чат-ботів


Після того, як буде обраний шаблон та натиснута кнопка “Застосувати”, список сценаріїв у системі буде змінено, вони будуть підлаштовані під обраний шаблон. Більш детальну інформацію про сценарії можна отримати у базі знань або у відповідній статті про сценарії ботів.

Шаблони чат-ботів


Якщо чат-бот вже підключений, можна відразу перейти до нього, щоб подивитися як працює обраний шаблон.

Шаблони чат-ботів


Всю логіку роботи сценаріїв шаблону та контент шаблону, можна змінювати у розділі “Сценарії”. Таким чином, після застосування шаблону, він може бути повністю адаптований під потреби конкретного бота.

Шаблони чат-ботів


Також, варто пам`ятати, що шаблони корисні не тільки тим, що допомагають створити свого чат-бота вже у декілька кліків, а й допомагають швидше зрозуміти усю логіку створення структури чат-бота.


Якщо ж Вам потрібна розробка індивідуального рішення чат-бота для Вашого проєкту, Ви завжди можете звернутися у компанію Gerabot для детальної консультації та створення чат-бота для власних потреб.

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
4.8 5 12
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції