Назад

Цільові аудиторії месенджерів

Популярність месенджерів зростає з кожним днем, і зростання популярності даних програм прогнозується мінімум на найближчі 5-10 років вперед. Самі месенджери - це безкоштовне програмне забезпечення, яке встановлюється на смартфон, для обміну повідомленнями, медіа файлами та іншою інформацією.

Використання месенджерів широко полулярних серед всіх користувачів смартфонами, а з огляду на що більшість з них мають і прикладне програмне забезпечення під стаціонарні операційні системи, то процентне співвідношення їх використання до загальної кількості користувачів в інтернеті, буде тільки зростати.

Найбільш популярними мессенджерами сьогодні є: telegram, whatsup, messenger, viber. Саме ці месенджери найбільш часто використовує бізнес для взаємодії як всередині компанії, так і з клієнтами компанії. Найбільша перевага використання месенджерів для бізнесу, це можливість підключення чат-бота і відповідно автоматизації багатьох бізнес процесів, а також підвищення якості послуг, що надаються компанією.

Коли бізнес задумався про використання месенджерів і чат-ботів для них для корпоративних цілей, перше, після визначення ключових завдань бота, необхідно визначити під які саме месенджери створювати бота . Звичайно, можна піти шляхом чим більше тим краще, але це рішення не завжди доцільно щодо вкладень.

Визначати найбільш підходящі рішення для бізнесу, необхідно з точки зору цільової аудиторії чат-бота. У свою чергу, цільова аудиторія може ділитися на сегменти, і бувають випадки коли чат-боти повинні виконувати різні функції по взаємодії з аудиторією, в залежності від її сегмента.

Корпоративні чат-боти компанії

В разі, якщо чат-бот розробляється для внутрішньокорпоративних цілей, набагато простіше створювати його під 1-2 месенджера, і ставити завдання перед співробітниками використовувати конкретні месенджери для взаємодії з ботом. У даній ситуації, сам бізнес задає потреба аудиторії і визначає способи її вирішення.

Для корпоративних чат-ботів , найчастіше використовується найбільш популярний месенджер - telegram. Простий в роботі, багатофункціональний, швидкий месенджер, який дозволяє створювати як окремі акаунти чат-ботів, так і робити їх адміністраторами груп. Групи, можуть ділитися на різні відділи компанії, напрямки.

Чат-боти для взаємодії з клієнтами

В даному випадку, бізнес не може сам визначити яким саме месенджером буде користуватися його аудиторії в примусовому порядку. Клієнти можуть використовувати найрізноманітніші програми для роботи з ботом, тому для таких випадків необхідно визначати цільову аудиторію і розробляти чат-бота під ті рішення, які популярні серед аудиторії.

Популярність месенджерів залежить від віку користувача, локації, гендерної приналежності (в меншій мірі) і інших чинників. Наприклад, користувача до 35 років, частіше використовують telegram, і в меншій мірі viber. Користувачі від 30 до 45 років, розподіляються у відсотковому співвідношенні 35% telegram і messenger і 65% viber. Старше 50 років, в 80% випадків це viber.

Також, необхідно враховувати регіон проживання аудиторії. Наприклад, whatsup дуже популярний практично по всьому світу, але в той же час в країнах Східної Європи, більш популярні Telegram і Viber.

Чат боти для маркетингу

Для цілей залучення і залучення лидов і інших маркетингових цілей, найбільш популярним є messenger від facebook. Він дозволяє взаємодіяти з цільовою аудиторією прямо з програми або сайту facebook, пропонувати ознайомитися з інформацією про компанії прямо в самій соціальний мережі, постійно взаємодіяти з клієнтом.

Симбіоз використання даних соціальної мережі і месенджера від facebook дуже широко використовується для побудови воронок і тунелів продажів.

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
4.7
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції