Назад

Сценарії у чат-боті. Як створити сценарій чат-бота.

Чат-боти - це інструмент автоматичної взаємодії користувача та месенджеру, який надає запрограмовану відповідь в залежності від дій користувача у боті. Є, звичайно, боти з різними рівнями штучного інтелекту. Але, якщо говорити саме відносно сценаріїв для бота, то вони належать саме до програмованих ботів.

Чат-бот складається із загальної логіки (блок-схеми чат-бота) та кожного окремого сценарію взаємодії бота та користувача. Один сценарій - це один крок користувача у боті. Наприклад, користувач підписався на чат-бот, бот знайшов відповідний сценарій, який є реакцією на підписку, та відобразив користувачу контент сценарію:Потім користувач натиснув кнопку у діалоговому вікні (клавіатурі сценарію), та йому відобразився контент іншого сценарію, у цьому випадку знову текст та клавіатура.Сценарій у чат-боті, може запускатися не тільки при натисканні відповідної кнопки, а і за текстом, який користувач вводить у полі для вводу.Загалом, контент кожного зі сценаріїв бота може складатися з:

  • текстового контенту;
  • файлів;
  • клавіатури;
  • локації.

Перед тим як почати налаштовувати сценарії для бота, бажано розуміти усю майбутню структуру бота. Це важливо, щоб інтерфейс вашого бота був зрозумілий та зручний у навігації для користувачів. Також, дуже важливо, що б не виникало ситуацій, коли бот не реагує на дію користувача.

Розберемо приклад створення та налаштування вітального сценарію у чат-боті на прикладі сервісу створення чат-ботів Gerabot.


По-перше, сервіс зручний тим, що вже після реєстрації можна відразу обрати один з готових шаблонів для чат-бота за тематикою.Це може значно полегшити розуміння логіки сценаріїв бота та прискорити створення нових сценаріїв чи адаптацію шаблона під потреби вашого бота.

 

Ще немає власного бота? Вважаєте, що створити чат-бота складно?

Зареєструйтеся зараз у конструкторі чат-ботів Gerabot, та створіть власного чат-бота за 15 хвилин!

 

Після вмикання одного із шаблонів, у вас з'явиться список вже готових сценаріїв, які пов`язані між собою.Перейдемо у налаштування одного зі сценаріїв. Тут ми побачимо основні налаштування, та вкладки для перемикання сторінок додаткових налаштувань.

У основних налаштування, необхідно додати текст, який буде відображатися при попаданні користувача у сценарій, ключові слова, за якими може відбутися запуск сценарію, якщо вони є у текстовому повідомленні користувача та увімкнути чи вимкнути клавіатуру (за потреби). Це ті налаштування, які в першу чергу важливі для налаштування. Інші налаштування, більш детально розглянуті у базі знань.Також, як ви пам`ятаєте, сценарій може містити файли, які відобразяться користувачу після попадання до сценарію (вкладка медіафайли) та клавіатура.


Клавіатура у чат-боті - це головний інструмент, який допомагає користувачу у навігації між сценаріями. Розглянемо більше детально поля, які містить одна кнопка клавіатури. Ширина кнопки.

Загальна ширина рядка клавіатури у боті є 12. Тобто, якщо ширина вказана 12, то кнопка буде розтягнута на всю ширину. Якщо у двох кнопок ширина визначена як 6, то у клавіатурі відобразяться дві кнопки у рядок.

Дія при натисканні.

Бот може запросити у користувача номер телефона або його локацію, якщо відповідна дія вказана у селекті.

Текст кнопки.

Текст, який буде відображатися користувачу у кнопці клавіатури.

Посилання.

Якщо вказане посилання на зовнішній ресурс, то користувач перейде по ньому при натисканні кнопки.

Важливо!!! Посилання працюють не у всіх типах клавіатур у месенджерах. Наприклад, на звичайній клавіатурі у telegram, яка відображається внизу, посилання не працюють. 

Сценарій при натисканні.

Ключове налаштування, яке відповідає на реакцію бота при натисканні користувача на кнопку. У цьому селекті, вказується, на який саме, наступний сценарій перейде користувач на натисканні на кнопку.


Це є головні інструменти створення на налаштування сценарію для навігації користувача у чат-боті. Також, нагадаємо, що дуже важливо надавати відповідь користувачу на будь-яку дію у боті. Тому, не забувайте додавати сценарії, які будуть відповідати на підписку користувача у боті, та у ситуації, коли користувач відправив довільне повідомлення.Якщо Ви не розібралися з тим, як налаштувати сценарії для свого бота, Ви завжди можете звернутися до компанії Gerabot для детальної консультації, або допомогти у створення чат-бота.

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
4.8 5 12
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції