Чат-боти - це інструмент автоматичної взаємодії користувача та месенджеру, який надає запрограмовану відповідь в залежності від дій користувача у боті. Є, звичайно, боти з різними рівнями штучного інтелекту. Але, якщо говорити саме відносно сценаріїв для бота, то вони належать саме до програмованих ботів.
Чат-бот складається із загальної логіки (блок-схеми чат-бота) та кожного окремого сценарію взаємодії бота та користувача. Один сценарій - це один крок користувача у боті. Наприклад, користувач підписався на чат-бот, бот знайшов відповідний сценарій, який є реакцією на підписку, та відобразив користувачу контент сценарію:
Потім користувач натиснув кнопку у діалоговому вікні (клавіатурі сценарію), та йому відобразився контент іншого сценарію, у цьому випадку знову текст та клавіатура.
Сценарій у чат-боті, може запускатися не тільки при натисканні відповідної кнопки, а і за текстом, який користувач вводить у полі для вводу.
Загалом, контент кожного зі сценаріїв бота може складатися з:
Перед тим як почати налаштовувати сценарії для бота, бажано розуміти усю майбутню структуру бота. Це важливо, щоб інтерфейс вашого бота був зрозумілий та зручний у навігації для користувачів. Також, дуже важливо, що б не виникало ситуацій, коли бот не реагує на дію користувача.
Розберемо приклад створення та налаштування вітального сценарію у чат-боті на прикладі сервісу створення чат-ботів Gerabot.
По-перше, сервіс зручний тим, що вже після реєстрації можна відразу обрати один з готових шаблонів для чат-бота за тематикою.
Це може значно полегшити розуміння логіки сценаріїв бота та прискорити створення нових сценаріїв чи адаптацію шаблона під потреби вашого бота.
Ще немає власного бота? Вважаєте, що створити чат-бота складно?
Зареєструйтеся зараз у конструкторі чат-ботів Gerabot, та створіть власного чат-бота за 15 хвилин!
Після вмикання одного із шаблонів, у вас з'явиться список вже готових сценаріїв, які пов`язані між собою.
Перейдемо у налаштування одного зі сценаріїв. Тут ми побачимо основні налаштування, та вкладки для перемикання сторінок додаткових налаштувань.
У основних налаштування, необхідно додати текст, який буде відображатися при попаданні користувача у сценарій, ключові слова, за якими може відбутися запуск сценарію, якщо вони є у текстовому повідомленні користувача та увімкнути чи вимкнути клавіатуру (за потреби). Це ті налаштування, які в першу чергу важливі для налаштування. Інші налаштування, більш детально розглянуті у базі знань.
Також, як ви пам`ятаєте, сценарій може містити файли, які відобразяться користувачу після попадання до сценарію (вкладка медіафайли) та клавіатура.
Клавіатура у чат-боті - це головний інструмент, який допомагає користувачу у навігації між сценаріями. Розглянемо більше детально поля, які містить одна кнопка клавіатури.
Ширина кнопки.
Загальна ширина рядка клавіатури у боті є 12. Тобто, якщо ширина вказана 12, то кнопка буде розтягнута на всю ширину. Якщо у двох кнопок ширина визначена як 6, то у клавіатурі відобразяться дві кнопки у рядок.
Дія при натисканні.
Бот може запросити у користувача номер телефона або його локацію, якщо відповідна дія вказана у селекті.
Текст кнопки.
Текст, який буде відображатися користувачу у кнопці клавіатури.
Посилання.
Якщо вказане посилання на зовнішній ресурс, то користувач перейде по ньому при натисканні кнопки.
Важливо!!! Посилання працюють не у всіх типах клавіатур у месенджерах. Наприклад, на звичайній клавіатурі у telegram, яка відображається внизу, посилання не працюють.
Сценарій при натисканні.
Ключове налаштування, яке відповідає на реакцію бота при натисканні користувача на кнопку. У цьому селекті, вказується, на який саме, наступний сценарій перейде користувач на натисканні на кнопку.
Це є головні інструменти створення на налаштування сценарію для навігації користувача у чат-боті. Також, нагадаємо, що дуже важливо надавати відповідь користувачу на будь-яку дію у боті. Тому, не забувайте додавати сценарії, які будуть відповідати на підписку користувача у боті, та у ситуації, коли користувач відправив довільне повідомлення.
Якщо Ви не розібралися з тим, як налаштувати сценарії для свого бота, Ви завжди можете звернутися до компанії Gerabot для детальної консультації, або допомогти у створення чат-бота.