Назад

Розсилки через чат боти у месенджерах для бізнесу

Розсилка у месенджерах для бізнесу

Важко уявити сучасний бізнес без хоча б часткової присутності у інтернет-просторі. В середньому люди користуються інтернетом 7 годин на день або 47 годин у тиждень із різних девайсів. Якщо відняти час для сну, то 43% вільного часу середньостатистична людина проводить у мережі. 

Часи, коли інтернет був новинкою давно закінчились. З тих пір бізнес теж змінився: тепер він повинен бути гнучким, швидко орієнтуватись на потреби клієнта і миттєво реагувати на будь-які зовнішні зміни. 

В умовах високої конкуренції, професійні маркетологи завжди у пошуку нових інструментів для підвищення лояльності постійних клієнтів, повернення неактивної аудиторії та залучення нової.

Ринок пропонує безліч таких інструментів, але не всі вони є дійсно ефективними. Одним із перевірених десятиліттями способів якісної комунікації з клієнтом є розсилання. Підтверджувати це затвердження немає сенсу – розсилки з'явилися ще у вигляді паперу у поштовій скриньці, пройшли еволюцію до email листа і тепер вони доступні безпосередньо у месенджері клієнта. 


Що таке розсилання у чат-боті

Розсилка через чат-бот у месенджері – повідомлення, яке користувач отримає у Viber або Telegram. Зазвичай перегляд такої розсилки не займає багато часу, що суттєво підвищує кількість взаємодій. 

Дослідження Viber вказують, що 96% повідомлень зазвичай читають впродовж перших 3 хвилин, а 53% клієнтів частіше купують у компаній, з якими можна зв’язатись у месенджері. Контент для чат-бот розсилання можна обрати будь-який: текстовий, аудіо, відео, опитування, лінк на сайт тощо.

Розсилання можуть отримати усі підписники бота, або певний їх сегмент. Підписником бота вважається кожен користувач, який раніше взаємодіяв з чат-ботом.


Навіщо бізнесу розсилки через чат-бот

Чат-бот – це готовий бізнес-акаунт. Він дозволяє якісно комунікувати з клієнтами, відстежувати їх поведінку, швидко адаптуватись та робити оновлення без масштабних фінансових витрат та найму великої команди розробників. 

Аудиторія телеграм перевищує 500 млн користувачів, а Viber – 260 млн. 

Розсилання у месенджері – найзручніший спосіб нагадати про себе. Повідомте клієнту, що товар, який його цікавив, з’явився у наявності, розкажіть про важливі новини або нагадайте про бали лояльності, що згорають. Рекламні повідомлення, спеціальні пропозиції, купони та ваучери – лише невелика частина переваг розсилання за допомогою чат-ботів.

Вивчайте поведінку клієнтів та сегментуйте їх. Розподіл клієнтів на аудиторії може бути за будь-якими критеріями, які важливі у цьому випадку. Наприклад, ви продаєте аксесуари для телефонів і у вас зараз діє акція. Завдяки чат-боту ви знаєте, які клієнти шукали певні моделі чохлів, а далі за декілька кліків ця група користувачів отримує повідомлення про знижки із можливістю швидкого замовлення безпосередньо у чат-боті. 


Кому потрібні розсилання через чат-бот

Розсилання стосується майже усіх сфер бізнесу, які використовують чат-бот і регулярно надсилають сповіщення клієнтам: онлайн навчання, транспортні та будівельні компанії, сфера продажів, розваг тощо.

Чат-бот розсилання формують експертність і сучасність компанії, підвищують рівень довіри у клієнтів, нагадують користувачам про бренд, а також професійно і ненав’язливо рекламують товари чи послуги бренду.


В чому різниця між emailрозсилкою та розсилкою у чат-боті? 

Раніше кількість надісланих листів на пошту була важливіше їх якості, тепер це змінилось. Сьогодні користувач отримує на електронну пошту близько 50 листів щодня і креативний заголовок тепер не є запорукою успіху. Маркетологи щодня конкурують не тільки з іншими компаніями, а й зі спамом та шахраями.

Переваги у розсиланнях через чат-бот:

 • Конверсія. Лише 20% аудиторії відкриють розсилання на пошті, із них більшість не дочитають її до кінця. Конверсія розсилання через чат-бот збільшує показники взаємодії у 5 разів.
 • Необмежені можливості. Чат-бот дозволяє надіслати будь-який текстовий або медіа-контент, провести опитування без необхідності переходити на сторонні сервіси.
 • Якісна сегментація. Сегментувати підписників набагато простіше, оскільки поведінку користувача легко відстежити у боті.
 • Економія часу. Розсилання формується швидко, відсутня внутрішня перевірка контенту. Крім того, розсилання у месенджерах зазвичай має менший об’єм і потребує набагато менше часу клієнта. 
 • Економія ресурсів. Оформлення не потребує додаткових витрат, оскільки основним дизайном є звичний для користувача дизайн месенджера.

Крім того, верстка займає набагато менше часу, а розсилки у чат-боті ніколи не потрапляють до спаму. 


Сервіс розсилань Viber 

Офіційно розсилання у вайбері є двох видів: безкоштовне і платне. 

Безкоштовний сервіс для розсилань вайбер у чат-боті має декілька умов. Чат-бот отримує щомісяця 10 тисяч повідомлень, ініційованих ботом. Вони не накопичуються та згорають на початку наступного місяця. Гарна новина у тому, що відповіді, які ініціював клієнт не віднімаються з балансу безкоштовних повідомлень. З моменту, коли клієнт запустив будь-який сценарій, Viber надає добу безкоштовних повідомлень. Наступні 24 години користувач може отримати бізнес розсилання у Viber без зменшення балансу доступних повідомлень.

Детальніше із цією інформацією можна ознайомитись на офіційному сайті Viber.

https://help.viber.com/en/article/bot-commercial-model-faq 


Розсилання у Telegram чат-боті

Telegram не має таких обмежень, як Viber. Розсилання можна створити на будь-яку кількість підписників. 


Як створити розсилання через конструктор чат-боту Gerabot власноруч

Конструктор чат-ботів Gerabot має широкий функціонал для створення розсилань:

 • Сегментація клієнтів
 • Створення нового повідомлення для розсилки або використання будь-якого доданого сценарію
 • Текстові, медіаповідомлення, опитування, додаткові кнопки і всі можливості, що доступні у месенджері
 • Автоматизована аналітика
 • Створити розсилання у Telegram, Viber можна за декілька кліків

Детально розповіли про розсилання у відеогайді від GerabotЯк створити ідеальне розсилання у месенджері – поради від маркетологів Gerabot

 • Менше спаму. Telegram та Viber – в першу чергу є способом комунікації з друзями, знайомими чи колегами. Велика кількість нав’язливих рекламних розсилань не збільшить продажі, але точно викличе бажання зупинити і видалити чат-бота. 
 • Максимізуйте користь. Розсилання не є літературним твором, воно має містити ємно сформовану пропозицію або явну користь і нічого зайвого. Наприклад, у Telegram максимальна кількість символів – 4096 без медіа або 1024 із зображенням, у Viber – 1000, але навіть цієї кількості вистачить, щоб перенасичити текст і зробити його не цікавим. 
 • Оформлюйте текст. Абзаци, форматування, емодзі - все це дозволяє виділити ключову інформацію і розділити текст на логічні частини для спрощення читання і розуміння. 
 • Аналізуйте потреби аудиторії та сегментуйте її. Найкраще працює розсилання, яке задовольняє певні потреби клієнта. Масові розсилання працюють гірше, ніж персоналізовані повідомлення для різних категорій аудиторії.
 • Будьте частиною екосистеми. Бренд або компанія, що відслідковує тренди і влучно та оперативно використовує їх у комунікації з клієнтом зазвичай мають вищу лояльність і рівень довіри клієнтів.
 • Вивчайте аналітику розсилань – вона доступна у особистому кабінеті конструктора і є готовою підказкою для визначення напрямку найефективніших майбутніх розсилань.

Viber, Telegram розсилки – трендовий інструмент

Розсилання є інструментом, який не варто ігнорувати. Це не тільки простий та доступний інструмент для підвищення маркетингових показників та виконання kpi, але і можливість бути ближче до клієнта, комунікуючи як бізнес поряд із перепискою з близькими. 

Якщо ви тільки плануєте ввести розсилання у телеграм або вайбер – зараз найкращий час, щоб спробувати розсилки через конструктор чат ботів Gerabot.

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції