Назад

Конструктор чат-ботів. Огляд.

Що таке конструктор чат-ботів?

Це сервіс, програмний продукт, який взаємодіє з месенджерами через api з одного боку, та має web-інтерфейс для керування контентом чат-бота з боку адміністратора бота.

Тобто, з програмного боку, сервіс є посередником між користувачем який взаємодіє з ботом, та дає команди до виконання, та зовнішнім кодом месенджерів, які своєю чергою відповідають користувачу на його дії.

Тобто, такий сервіс, в першу чергу є сервісом обміну повідомленнями між ботом та користувачем. Які саме повідомлення будуть відправлені користувачу у відповідь на його дії у боті, вже налаштовується адміністратором бота, через конструктор чат-ботів.

Чат-бот webhook

Якого бота можна створити на конструкторів чат-ботів?

Можливості для створення чат-бота на конструкторі відрізняються від функціонала, який надає сам сервіс. В цілому, на конструкторі, можливо створити чат-бота майже необмеженого функціоналу, в залежності чи надає сервіс наступні можливості:

 • створення логіки роботи бота;
 • api для взаємодії з зовнішніми сервісами;
 • взаємодія з користувачем людиною замість бота;
 • штучний інтелект (наприклад openai chatgtp).

На сервісі створення чат-бота можливо створити, як простого бота, наприклад з завданням надавати відповіді на часті запитання користувачів, так і складного корпоративного чат-бота з застосуванням api.

Чим відрізняються сервіси для створення чат-ботів?

На момент написання статті, є вже достатньо багато сервісів, які надають можливості створення чат-ботів на конструкторі. Але, конструктори чат-ботів можуть мати різні ключові можливості, під різні типи чат-ботів, наприклад:

 • боти для здійснення розсилок;
 • боти для служби підтримки та взаємодії з користувачами;
 • інформаційні боти;
 • боти зі штучним інтелектом;
 • боти агрегатори.

Конструктор для кожного з типів чат-ботів, може мати різні ключові аспекти інтерфейсу для керування, різний функціонал та можливості. Найбільш популярні конструктори ботів: Gerabot, SendPulse, AimyLogic, BotMother.


Конструктори ботів для розсилок.

Для створення чат-ботів для розсилок на конструкторі, найбільш важливим є інтерфейс створення та здійснення розсилки. Шаблони, розсилок, які користувач може використати у будь-який момент, детальна історія розсилань. Конструктори, які мають у пріоритеті можливість створення саме таких ботів, можуть не мати функціоналу створення розгорнутої логіки чат-бота, або можливості підключення оператора замість бота.


Конструктори ботів для служби підтримки та сервісу.

Для таких ботів, найважливішим фактором є можливість підключення оператора чи менеджера до діалогу з користувачем замість чат-бота. Звичайно, чат-боти можуть надавати користувачу відповіді через діалогові меню у боті, але, зазвичай, є 20% користувачів, які не знаходять відповідей на свої запитання. У таких випадках, до розмови підключається людина.

Також, важливим фактором у конструкторі для такого типу ботів, може стати наявність api, для синхронізації запитів та звернень користувачів, зміни статусу звернення та передачі даних самих користувачів.


Інформаційні чат-боти

Найпростіший тип ботів, для створення яких у конструктора ботів має бути будь-який інтерфейс створення логіки бота (візуальний чи табличний). Для створення такого бота, достатньо створити ланцюг кроків, по яких людина буде переходити між сценаріями бота, та наповнити його контентом.


Боти зі штучним інтелектом.

Найбільш складний тип чат-ботів, для створення яких до конструктора має бути підключене api зовнішнього сервісу, який надає можливості обробки запитів користувачем штучним інтелектом. Наприклад OpenAI ChatGTP. Але, якщо конструктор ботів надає можливість автоматичного додавання ключових слів до різних сценаріїв чат-бота, адміністратор може імітувати штучний інтелект у чат-боті, просто надаючи користувачу відповідь, максимально релевантну запиту.


Бот агрегатори

Конструктори для ботів агрегаторів, надають можливість надавати користувачу дані у вигляді списків, можливості переходити від одного елемента до іншого, імітуючи пагінацію, яка зустрічається на сайтах.

Але, зазвичай, такі типи чат-ботів, як і інші, достатньо індивідуальні рішення, роблять не на конструкторах, а як проєктні рішення під клієнта.

 

Ще немає власного бота? Вважаєте, що створити чат-бота складно?

Зареєструйтеся зараз у конструкторі чат-ботів Gerabot, та створіть власного чат-бота за 15 хвилин!

 

Чим ще можуть відрізнятися конструктори чат-ботів?

Навіть конструктори для одного типу ботів, можуть відрізнятися між собою. І для того, щоб обрати найбільш ефективний сервіс для створення чат-бота для вашого бізнесу, може знадобиться спробувати декілька варіантів.

Основними відмінностями сервісів для створення ботів, є:

 • зручність та інтуїтивність інтерфейсу системи створення бота;
 • візуальний чи табличний інтерфейс створення логіки чат-бота;
 • можливість взаємодіяти з користувачем замість бота;
 • варіативність налаштувань чат-бота;
 • наявність відео або інших інструкцій для налаштування;
 • ну і звісно вартість підписки на сервіс створення чат-ботів.


Зручність інтерфейсу.

Перше, на що звертає увагу людина починаючи користуватися будь-яким сервісом, це зручність та доступність усіх ключових елементів системи, якими він буде користуватися більшу частину часу. У більшості випадків, рішення користуватися сервісом чи ні, людина приймає у 1-шу хвилину після входу до кабінету керування. Тому, на 80%, буде людина користуватися сервісом чи ні, залежить саме від фактору зручності інтерфейсу системи.


Візуальний чи табличний інтерфейс створення логіки бота.

У обох варіантів є свої переваги та недоліки. Наприклад, якщо структуру чат-бота не дуже розгалужена, та має усього декілька кнопок, то звичайно, візуальний інтерфейс може здатися більш зручним для налаштування такого бота. Але, коли структура бота містить сотні, або більше можливих відповідей, то звичайно табличний інтерфейс (аналог налаштування веб-сторінок у cms) зручніший, та більш гнучкий для подальшого редагування та зміни контенту у чат-боті.


Можливість взаємодії з користувачем.

У деяких конструкторах чат-ботів, наприклад конструктори для розсилок через ботів, може не бути, або бути не зручним інтерфейс спілкування з користувачем. Деякі конструктори навпаки, мають лише цей інтерфейс без можливості налаштування логіки самого бота. Якщо Вам потрібен чат-бот, наприклад, для служби підтримки, перше на що необхідно звернути увагу на сервісі, це саме інтерфейс підключення оператора.


Варіативність налаштувань чат-бота. 

У цей пункт може входити багато пунктів і скоріше за все, це буде далеко не перше на що ви звернете увагу, але можливість налаштовувати чат-бота є важливим фактором для його конверсії.

Наприклад, можливість налаштовувати різні типи клавіатури, кольори кнопок, можливість отримувати сповіщення про події у боті тощо. Це все стане важливим для вас після того, як ви створите логіку вашого бота та запустити його на конструкторі.


Наявність навчальних матеріалів, інструкцій.

Що завгодно простіше зробити, коли є можливість подивитися приклади, навчальні матеріали, або інструкції. Якщо конструктор має базу знань, або відеоінструкції, Ви одразу зрозумієте, що створення чат-бота на конструкторі не стане для Вас проблемою. У іншому випадку, Вам доведеться діяти інтуїтивно.

Відеоінструкція Gerabot - створення та додавання токену чат-бота

Вартість підписки.

Зазвичай, вартість підписки на конструктори чат-ботів приблизно схожі, але вони можуть відрізнятися на різних сервісах за різними параметрами. Наприклад, вартість може залежати від кількості підписників ваших ботів, але від кількості операторів, яких можна приєднати для керування ботом. Є конструктори ботів з безкоштовними періодами підписки на певний проміжок часу. Середня вартість мінімальних варіантів для підписки - 15-25$ на місяць.


Ключовий функціонал конструктора чат-ботів.

На прикладі сервісу для створення чат-ботів для телеграм, вайбер, fb messenger - Gerabot, ми розберемо основні можливості для створення свого бота на конструкторі.


Налаштування логіки бота.

Кожен крок користувача у чат-боті - це один сценарій, який може містити:

 • текстовий контент;
 • медіа або інші файли;
 • локацію;
 • клавіатуру для взаємодії з ботом.

Наступний крок користувача, може викликатися або натискання кнопки у клавіатурі, або його користувач надішле повідомлення у чат-бот, яке він напише у полі для введення текстового повідомлення. В залежності від того, що саме зробив користувач, бот знайде та відобразить для користувача наступний крок (сценарій чат-бота).

Приклад списку сценаріїв та налаштування одного сценарію у конструкторі Gerabot.

Налаштування логіки чат-бота

Налаштування логіки чат-бота

Взаємодія з користувачем.

Чат-боти мають не тільки працювати за запрограмованими сценаріями, але і мати функціонал, який надає користувачу можливість покликати людину до спілкування, якщо він не зміг вирішити своє питання за допомогою бота.

Для цього, у конструкторі ботів має бути можливість вказати, на якому саме кроці роботи чат-бота, необхідно сповістити оператора про те, що необхідне його втручання до розмови з користувачем.

Налаштування підключення оператора у чат-боті

Після цього, оператор може взяти запит у роботу, та спілкуватися з користувачем від імені бота.

Новий запит від користувача у чат-боті

Також, корисним буде, якщо у конструкторі є можливість для користувача залишити свій запит на зворотний зв'язок, не чекаючи підключення оператора. Для цього може використовуватися форма зворотня зв'язка, де користувач заповнює необхідні дані, та очікує поки з ним зв`яжуться. У системі, своєю чергою, запит користувача відображається як новий лід, отриманий з чат-бота.

Налаштування логіки чат-бота

Розсилки.

Чат-боти - найкращий інструмент для маркетингу, бо має конверсію у 84% повідомлень, які будуть прочитані користувачем. Тому, функціонал розсилок має бути обов`язковим у будь-якому конструкторі бота, навіть якщо це не його цільовим функціоналом.

Перевагою конструктора Gerabot для розсилок є те, що він містить можливість сегментувати аудиторію бота за мітками. Мітки, можуть бути автоматизовано додані до користувача в залежності від його дій у чат-боті. Наприклад, може бути сценарій “підписка на розсилку”, перейшовши до якого, йому буде автоматично додано мітку “subscribed”.

Також, перевагою є можливість розсилати не тільки текстове повідомлення, а й обрати підготовлений раніше шаблон повідомлення.

Налаштування розсилки у Gerabot

Налаштування логіки чат-бота

Функціонал CRM.

Якщо чат-бот використовується, як єдиний канал для взаємодії з клієнтами, то у нагоді стане вбудований у конструктор функціонал CRM системи. Це надає можливість використовувати конструктор не тільки для створення та налаштування бота, а і як повноцінний інструмент ведення та аналітики лідів та клієнтів.Користуючись викладеною у статті інформацією, Ви зможете легко порівняти доступні конструктори чат-ботів, та обрати для оптимальний інструмент для свого бізнесу. Якщо ж, можливостей конструктора чат-ботів Вам замало, Ви завжди можете замовити індивідуальне рішення саме для Вашого бізнесу у компанії Gerabot.

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
4.8 5 12
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції