Що таке телеграм? Телеграм це месенджер для обміну повідомленнями, але також, це додатковий канал для просування бізнесу серед великої аудиторії.
Будь-який бізнес, який слідкує за трендами та додатковими, або новими можливостями просування свого бренду, або товарів чи послуг, зажди має помічати та знаходити нові можливості для розвитку.
У телеграмі є три основні варіанти взаємодії з користувачами (не враховуючи особистого листування):
Усі три різновиди можуть мати своє призначення для бізнесу та бути корисними при різних варіантах застосування.
Групи, писати повідомлення у яких може кожен користувач, який був доданий у групу адміністратором. Адміністратором групи, також, може бути не тільки людина, а і чат-бот. Застосовувати групи для бізнес-цілей можливо наступним чином:
Групи у телеграм можуть бути як відкрити (може вступити хто завгодно), так і закрити (доступ тільки за запрошенням).
Реально, для бізнесу, корисними групи можуть бути тільки для внутрішнього обговорення або для просування бренду шляхом інфлюенсерів, які можуть бути запрошені у групи для спілкування зі споживачами та зміцнення довіри до бренду.
Канали можуть використовуватися бізнесом для публікації новин компанії, нової продукції, інформації про івенти, які планує компанія тощо. Канал - це засіб інформування аудиторії та утримання її шляхом підвищення інтересу до бренду.
Веденням каналу в телеграм для компанії, може займатися як зовнішній фахівець (smm-менеджер) так і відділ маркетингу компанії. Для ведення каналу, потрібно:
Також, канали можливо використовувати як інструмент аналітики лояльності до бренду. Відслідковуючи динаміку збільшення, або зменшення підписників на канал компанії, бізнес розуміє наскільки цікавий його продукт аудиторії наразі. Ця інформація може використовуватися для корегування маркетингової стратегії компанії.
Для того, щоб створити групу або канал у telegram вам достатньо просто зайти у налаштування та натиснути відповідний пункт меню. Після цього, написати назву вашого каналу.
Якщо групи, це інструмент взаємодії між користувачами, а канали, це інструмент інформування, то чат-боти це інструмент взаємодії компанії та користувача. Можливості застосування чат-ботів в телеграм для бізнесу практично необмежені, а створити чат-бот можна на конструкторі. Ось, тільки невеликий перелік того, для чого бізнес може застосувати чат-бот:
Чат-боти можуть відповідати на поширені запитання клієнтів компанії в автоматичному режимі, без залучення людини, але якщо потрібно, то й залучати менеджера до розмови. Відстежувати та інформувати користувача про статус його звернення. Чат-боти можуть працювати 24/7.
Конверсія читання повідомлень у месенджерах більше ніж 80%, тоді як в email тільки 1.5%. Повідомлення у месенджері користувач може прочитати тоді коли йому зручно, воно не загубиться у спамі. Не потрібно створювати email бази клієнтів, всі користувачі чат-бота вже готові для того, щоб отримати вашу розсилку.
Наразі, дуже поширюється застосування чат-ботів замість мобільних додатків для розповсюдження програми лояльності серед клієнтів компанії. Особливо це помітно у такій сфері бізнесу, як ритейл. Користувач може просто показати зображення qr або штрих кода у боті й касир просканує його.
Завдяки тому, що у телеграмі є вбудовані можливості оплати (наприклад через liqpay або портмоне), користувач може оплатити своє замовлення не виходячи з чат-бота. Це значно спрощує життя покупцю та підвищує лояльності компанії.
Найчастіше питання, яке постає перед компанією, коли вона вирішує масштабувати свою присутність в інтернеті, це робити мобільний додаток чи чат-бот.
Для того, щоб користувач використовував додаток компанії, його необхідно встановити на телефон. Чи оптимізований ваш додаток і працює досить швидко? Чи не занадто він великий і не займе багато пам`яті у телефоні користувача? Чи буде користувач кожного разу відкривати його та взаємодіяти з ним? Усі ці питання необхідно чітко розуміти, перед тим як прийняти рішення на користь додатку.
Чат-бот, наприклад телеграм, це не окремий додаток. Це робот, який вже працює у додатку, який 50 мільйонів людей вже використовують. Якщо брати аудиторію в Україні, то люди віком до 50 років у 90% користуються телеграмом. Тобто користувачу не треба робити ніяких зайвих дій, що б взаємодіяти з вашою компанією у потрібний для нього момент часу.
Для того, щоб створити чат-бота, найкраще або зареєструватися на конструкторі для створення чат-ботів, наприклад Gerabot, або знайти фахівців, які зможуть зробити найкраще рішення для Вашого бізнесу.
Але створити сам токен бота (який буде використаний для підключення конструктора, або зробленого проєкту) вам необхідно самостійно, щоб він був прив`язаний до вашого номера телефону. Для створення токена необхідно зайти у телеграм та у пошуку написати /botFather. Це головний бот телеграма, у якому необхідно написати /addbot, для додавання нового бота. Дале ввести назву та uri (посилання) на бот, і botFather надішле вам токен створеного бота.
Ще немає власного бота? Вважаєте, що створити чат-бота складно?
Зареєструйтеся зараз у конструкторі чат-ботів Gerabot, та створіть власного чат-бота за 15 хвилин!
Все, що вам потрібно зробити:
Якщо Вам потрібна допомога зі створенням чат-бота, або просування вашого бізнесу в телеграм, компанія Gerabot завжди рада прийти вам на допомогу.