Назад

Чим корисний Telegram для бізнесу?

Що таке телеграм? Телеграм це месенджер для обміну повідомленнями, але також, це додатковий канал для просування бізнесу серед великої аудиторії. 

Будь-який бізнес, який слідкує за трендами та додатковими, або новими можливостями просування свого бренду, або товарів чи послуг, зажди має помічати та знаходити нові можливості для розвитку. 

Чим telegram може привабити бізнес?

 • Велика та постійно зростаюча аудиторія (понад 50 мільйонів людей).
 • Постійно оновлюємі можливості самого месенджера.
 • Різні варіанти присутності бізнесу та взаємодії з аудиторією.

Які можливості взаємодії надає Телеграм?

У телеграмі є три основні варіанти взаємодії з користувачами (не враховуючи особистого листування):

 • групи;
 • канали;
 • чат-боти.

Усі три різновиди можуть мати своє призначення для бізнесу та бути корисними при різних варіантах застосування. 


Телеграм групи

Групи, писати повідомлення у яких може кожен користувач, який був доданий у групу адміністратором. Адміністратором групи, також, може бути не тільки людина, а і чат-бот. Застосовувати групи для бізнес-цілей можливо наступним чином:

 • обговорення проєкту;
 • спілкування співробітників компанії;
 • група для споживачів товарів або послуг бренду, де люди можуть обмінюватися думками чи порадами.

Групи у телеграм можуть бути як відкрити (може вступити хто завгодно), так і закрити (доступ тільки за запрошенням).

Реально, для бізнесу, корисними групи можуть бути тільки для внутрішнього обговорення або для просування бренду шляхом інфлюенсерів, які можуть бути запрошені у групи для спілкування зі споживачами та зміцнення довіри до бренду.


Телеграм канали.

Канали можуть використовуватися бізнесом для публікації новин компанії, нової продукції, інформації про івенти, які планує компанія тощо. Канал - це засіб інформування аудиторії та утримання її шляхом підвищення інтересу до бренду.

Веденням каналу в телеграм для компанії, може займатися як зовнішній фахівець (smm-менеджер) так і відділ маркетингу компанії. Для ведення каналу, потрібно:

 • зробити контент план;
 • написати тексту для постів;
 • зробити зображення для візуального оформлення постів.

Також, канали можливо використовувати як інструмент аналітики лояльності до бренду. Відслідковуючи динаміку збільшення, або зменшення підписників на канал компанії, бізнес розуміє наскільки цікавий його продукт аудиторії наразі. Ця інформація може використовуватися для корегування маркетингової стратегії компанії.

Для того, щоб створити групу або канал у telegram вам достатньо просто зайти у налаштування та натиснути відповідний пункт меню. Після цього, написати назву вашого каналу.Чат-боти

Якщо групи, це інструмент взаємодії між користувачами, а канали, це інструмент інформування, то чат-боти це інструмент взаємодії компанії та користувача. Можливості застосування чат-ботів в телеграм для бізнесу практично необмежені, а створити чат-бот можна на конструкторі. Ось, тільки невеликий перелік того, для чого бізнес може застосувати чат-бот:

 • сервісна підтримка клієнтів;
 • маркетингові розсилки по сегментованій аудиторії;
 • програми лояльності;
 • продаж товарів або послуг;
 • особистий кабінет клієнта компанії.

Чат-боти для сервісної підтримки.

Чат-боти можуть відповідати на поширені запитання клієнтів компанії в автоматичному режимі, без залучення людини, але якщо потрібно, то й залучати менеджера до розмови. Відстежувати та інформувати користувача про статус його звернення. Чат-боти можуть працювати 24/7.

Чат-боти для маркетингу.

Конверсія читання повідомлень у месенджерах більше ніж 80%, тоді як в email тільки 1.5%. Повідомлення у месенджері користувач може прочитати тоді коли йому зручно, воно не загубиться у спамі. Не потрібно створювати email бази клієнтів, всі користувачі чат-бота вже готові для того, щоб отримати вашу розсилку.

Програми лояльності.

Наразі, дуже поширюється застосування чат-ботів замість мобільних додатків для розповсюдження програми лояльності серед клієнтів компанії. Особливо це помітно у такій сфері бізнесу, як ритейл. Користувач може просто показати зображення qr або штрих кода у боті й касир просканує його.

Налаштування підключення оператора у чат-боті


Продаж товарів та послуг.

Завдяки тому, що у телеграмі є вбудовані можливості оплати (наприклад через liqpay або портмоне), користувач може оплатити своє замовлення не виходячи з чат-бота. Це значно спрощує життя покупцю та підвищує лояльності компанії.Чому користувачу простіше взаємодіяти з чат-ботом, а ніж з сайтом або мобільним додатком?

Найчастіше питання, яке постає перед компанією, коли вона вирішує масштабувати свою присутність в інтернеті, це робити мобільний додаток чи чат-бот.У чому переваги ботів?

Для того, щоб користувач використовував додаток компанії, його необхідно встановити на телефон. Чи оптимізований ваш додаток і працює досить швидко? Чи не занадто він великий і не займе багато пам`яті у телефоні користувача? Чи буде користувач кожного разу відкривати його та взаємодіяти з ним? Усі ці питання необхідно чітко розуміти, перед тим як прийняти рішення на користь додатку.


А що ж чат-бот?

Чат-бот, наприклад телеграм, це не окремий додаток. Це робот, який вже працює у додатку, який 50 мільйонів людей вже використовують. Якщо брати аудиторію в Україні, то люди віком до 50 років у 90% користуються телеграмом. Тобто користувачу не треба робити ніяких зайвих дій, що б взаємодіяти з вашою компанією у потрібний для нього момент часу.


Створити токен чат-бота.

Для того, щоб створити чат-бота, найкраще або зареєструватися на конструкторі для створення чат-ботів, наприклад Gerabot, або знайти фахівців, які зможуть зробити найкраще рішення для Вашого бізнесу.

Але створити сам токен бота (який буде використаний для підключення конструктора, або зробленого проєкту) вам необхідно самостійно, щоб він був прив`язаний до вашого номера телефону. Для створення токена необхідно зайти у телеграм та у пошуку написати /botFather. Це головний бот телеграма, у якому необхідно написати /addbot, для додавання нового бота. Дале ввести назву та uri (посилання) на бот, і botFather надішле вам токен створеного бота.

 

Ще немає власного бота? Вважаєте, що створити чат-бота складно?

Зареєструйтеся зараз у конструкторі чат-ботів Gerabot, та створіть власного чат-бота за 15 хвилин!

 

Найкращий план для просування компанії у телеграм.

Все, що вам потрібно зробити:

 • відкрити канал телеграм та вести його, надаючі користувачам цікаву та корисну інформацію про компанію, її життя, плани, новинки, акції тощо;
 • створити групу для аудиторії бренду та відстежувати динаміку позитивних чи негативних відгуків;
 • створити чат-бота, щоб користувачам було легко та зручно взаємодіяти з вашим бізнесом у потрібний для них момент.

Якщо Вам потрібна допомога зі створенням чат-бота, або просування вашого бізнесу в телеграм, компанія Gerabot завжди рада прийти вам на допомогу.

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
4.8 5 12
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції