Назад

Чат-боти для бізнесу, сфери застосування, перспективи розвитку.

В даний час вектор спілкування значно перемістився з живої розмови в онлайн середу. Для сучасного бізнесу це означає збільшення потоку питань за їх товарами і послугами через звернення в письмовому вигляді. Люди не хочуть дзвонити, їм простіше написати повідомлення і отримати необхідну інформацію в чаті. Для користувача зручно. Як бути підприємцям, яким з ростом бізнесу доводиться обробляти все більше запитів, не ігноруючи при цьому жодного з потенційних клієнтів?

На допомогу приходять передові технології, які пропонують такий варіант спілкування, як чат бот.

Що таке чат-бот?

Це, по суті, сучасний інструмент комунікацій між клієнтом і компанією. Завдяки такій розробці користувачі отримали можливість оперативно отримувати необхідну інформацію в різних сферах, задаючи свої питання і отримувати відповіді, максимально наближені до людського живого діалогу.

Насправді чат-бот – спеціально розроблена програма, яка здатна виступати в якості віртуального співрозмовника, визначаючи суть питання і надаючи у відповідь релевантну інформацію.

Дослівно «chat bot» - це невимушена розмова в інтернеті з роботом, який виконує дії в діалозі згідно закладеному розробником сценарію.

Напрямки використання чат-ботів

Після появи такого інтелектуального софта, воно знайшло досить швидко широке застосування. Сьогодні його активно використовують у таких сферах, як:

 • E-commerce

В електронній комерції він став просто незамінним помічником, так як дає можливість не «роздувати» штат операторів для обробки кожного звернення, а надавати на початковому етапі онлайн консультації за стандартними запитами користувачів.

 • Інформаційній

На інформаційних порталах і та онлайн довідниках такі програми допомагають знайти необхідну інформацію за лічені секунди

 • Освітньої

Активно використовується для навчання іноземним мовам. Допомагають самостійно вивчати англійську та інші мови, і навіть оцінюють знання своїх учнів.

 • Розважальної

Чат-боти можуть грати з користувачем в ігри, надавати необхідну інформацію про правила гри.

Спектр застосування таких програм безперервно зростає. Вони з'явилися лише кілька років тому, але вже активно впроваджуються в сучасні сайти і знаходять більш широке застосування.

Як влаштований чат-бот

Цікавим залишається питання про устрій програми. Принцип її роботи закладено певний алгоритм.

Головне завдання – залучення реального людини в діалог і збір інформації про неї, надання користувачеві інформації, за якої він звернувся. Слід розуміти, що чат-бот – це в будь-якому разі просто програма і при складних зверненнях необхідно наступне підключення до реального діалогу оператора служби підтримки. У стандартних питаннях найчастіше підключення оператора до розмови не потрібно.

Для того, щоб спілкування з ботом для клієнта було оптимально реалістичним, важливо ретельно опрацювати ланцюжок можливих питань і відповідей на них. Будь-який діалог починається з прийому інформації та семантичного аналізу ключових запитів від клієнта. На підставі їх програма видає максимально релевантний шаблон відповіді. Якісно опрацьовані сценарії для софта дадуть співрозмовнику відчуття реального спілкування. Досить часто він може навіть не помітити, що спілкувався з ботом, а не реальним оператором.

Плюси і мінуси використання чат-ботів

Перш за все, програма була розроблена, щоб полегшити обробку звернень через онлайн ресурси. У зв'язку з цим, вона має такі переваги для бізнесу, як:

 • можливість не пропускати жодне звернення користувачів
 • мінімізувати витрати на штат операторів
 • використовувати софт в розважальних та освітніх сферах без участі реальної людини
 • для внутрішніх процесів компанії
 • ефективний спосіб комунікацій для користувачів мобільних пристроїв

Але, поряд з плюсами, слід взяти до уваги і такі нюанси, як:

 • ні один бот не замінить реального спілкування з людиною
 • у складних питаннях все одно необхідно підключення до діалогу оператора
 • є сфери, в яких програма не впорається із запитом (наприклад, складна b2b послуга).

Слід розуміти, що сучасний софт для діалогу – не панацея, а варіант полегшити обробку запитів. З цим він справляється відмінно, але для якісної роботи компанії, необхідно мати операторів і інші форми «захоплення» лідов, приміром – «зворотній дзвінок» або форму зворотного зв'язку.

Для чого потрібен чат-бот

Така програма – не данина моді. Перш, ніж гнатися за сучасними тенденціями, і бути «як у всі», слід розібратися, які ж головні «болі» вона закриває.

Чат-бот однозначно потрібен, якщо:

 • послугами сайту користуються цілодобово, 24\7 і без вихідних
 • цільова аудиторія – молода (до 40 років)
 • в асортименті товар, що вимагає отримання консультації
 • у операторів велика частка запитів повторюються по тематиці
 • у операторів велике завантаження і потрібне розширення штату у зв'язку з цією проблемою

Якщо знайшли себе в цих пунктах, то рішення про розробку софта було вірним. Якщо ні, можливо, слід підібрати інші способи комунікації з клієнтами. Цілком ймовірно, що саме для вашого бізнесу заміна ботами живих консультантів – не логічне рішення.

Перспективи розвитку

Як і будь-яка програма, вони мають можливість вдосконалюватися і, відповідно, знаходити застосування в сферах, де раніше не використовувалися. Попит на розробку постійно зростає, до них підвищуються вимоги, як в функціоналі, так і  технічне оснащення.

5 основних тенденцій розвитку:

 1. Прогрес розвитку штучного інтелекту

У процесі розробки все частіше застосовуються механізми, які наближають до осмисленого спілкування. Чат-боти прагнуть краще розпізнавати мову і генерувати максимально адекватні відповіді на питання реального людини.

 1. Спілкування ботів з ботами

Можливо поява софта, який стане, приміром, персональним асистентом і зможе спілкуватися в чаті з такими ж програмами.

 1. Голосові боти

У зв'язку з початком активного використання голосових помічників можлива популяризація і голосових ботів. Тим більше, що спілкуватися на слух людині більш природно, ніж за допомогою набору тексту.

 1. Застосування блокчейн

Його застосування забезпечить безпеку між відвідувачами і ботами. Передбачається створення системи рейтингу довіри до таких програм, по яких користувач зможе робити вибір на користь того або іншого варіанта.

 1. Чат-боти на сайтах

Передбачається, що в найближчому майбутньому сфери використання таких програм розширяться, і вони стануть звичайним явищем практично для всіх онлайн ресурсів.

Де замовити розробку

Якісне програмне забезпечення – must have для сучасного бізнесу. Це ж стосується і розробки чат-ботів. Щоб вони покривали потреби конкретного сайту, відповідали запитам середовища і, головне, не здавалися «пластмасовими» в очах користувача, розробляти їх необхідно розумно. Для цього важливо продумати всі алгоритми, розробити можливі діалоги, підібрати семантику. Все це – робота не одного дня. Добре, якщо над проектом працюватиме команда фахівців, які зможуть не тільки «накодить», але і пропрацюють лексичну частину інформації. Навіть класно складений алгоритм на тлі помилок правопису не стане кращим для клієнта.

Існує 2 варіанти вирішення питання:

 • Віддати розробку на фріланс

В інтернеті можна знайти масу пропозицій по розробці таких програм за кілька днів. Слід розуміти, наскільки завдання індивідуальне і опрацювання всіх механізмів вимагає розуміння ніші, особливостей конкретного бізнесу і його потреб. У будь-якому випадку, за пару днів створити хороший продукт неможливо, а розробка якісного софту поодинці може зайняти досить великий шматок часу.

 • Довірити завдання агентству

Такий вибір обґрунтований, оскільки робота виконується в команді, а, значить, всі завдання опрацьовуються узгоджено і в одному стилі.  Крім того, агентство має необхідні технічні можливості для розробки хорошого якісного продукту, може запропонувати не тільки розробку, але і подальшу підтримку свого продукту.

Наша компанія допомагає своїм клієнтам стати кращими в своєму сегменті. Команда фахівців працює в площині сучасних технологій, тримаючи руку на пульсі всіх новинок. Ми пропонуємо розробку чат-ботів з урахуванням особливостей ринку і побажань замовника. Як і будь-який софт, він вимагає розуміння механізмів і досвіду в розробці. Все це може запропонувати наша команда фахівців. Звертайтеся, ми створюємо якісний продукт!

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
4.7
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції