Назад

Чат-бот, чи потрібно і як створити свого бота

Що таке чат-боти, для чого вони потрібні, яким чином краще створити чат-бота, або замовити його розробку в спеціалізованому агентстві? Саме на ці питання, ми спробуємо дати відповіді в даній статті, а також, розповімо про можливості конструктора чат-ботів від компанії Gerabot (Scripto.Tech).

Популярність чат-ботів, здавалося, вже не раз досягала свого піку, після чого трохи сходить нанівець. Але, через якийсь час, знову піднімалася і завойовувала все більше уваги у користувачів інтернету. З чим пов'язані такі хвилі популярності чат-ботів, чому немає загальної тенденції на зростання або спад їх популярності.

Відповідь дуже проста. Навіть зараз, коли здавалося б технології вивчені настільки, що застосування будь-якої нової технології можна знайти в лічені хвилини, часом досить складно зрозуміти в чому саме користь тієї, чи іншої технології. По суті, саме з цією проблемою і стикається такий напрямок як чат-боти.

Досі, дуже велика кількість людей, просто не розуміє що це, для чого це потрібно, і як використовувати чат-ботів. Навіть ті користувачі, які вже зіткнулися із застосуванням чат-ботів, або навіть самі їх використовують, не завжди розуміють яким саме чином вони могли застосовувати дану інноваційну в своєму бізнесі. Це не кажучи вже про тих, кому в принципі це поняття і ця технологія ще не знайома.

Отже, що ж таке чат-бот?

Чат-бот, це програмний код, логіка якого виконується в залежності від дій користувача в месенджері. Найбільш популярними мессенджерами, під які на даний момент розробляються роботи, це viber, telegram, whatsapp. Тобто, при введенні будь-якого тексту, або натискання будь-якої кнопки в клавіатурі месенджера, ця подія передається через сервер месенджера на webhook (посилання для прийому даних для чат-бот), які розміщено на сервері або хостингу власника бота. Після прийому даних, програмний код аналізує ці дані, і приймає рішення якої дії зробити у відповідь на дію користувача.

Тобто, чат-бот це програмований робот, який буде виконувати функції закладені в нього розробником, в залежності від дію свого співрозмовника. Це приклад простої логіки роботи чат-бота. Більш складні роботи, можуть працювати з bigdata, мати можливість навчання на основі взаємодії з користувачем. Наприклад, якщо 9 і 10 користувачів натиснули кнопку & ldquo; Б & rdquo ;, замість кнопки & ldquo; А & rdquo ;, то чат-бот, проаналізувавши ці дані, може зрозуміти що стало наслідком натискання кнопки & ldquo; А & rdquo ;, у одного з 10-ти користувачів, і далі виходити з цих даних.

Для чого потрібні чат-боти?

Сьогодні, найбільш ефективними застосуваннями чат-ботів, є маркетинг і брендинг. Робота маркетологів, які використовують чат-ботів для проведення рекламних кампаній, маркетингових активностей підвищується в рази. Якщо відсоток відкриття маркетингових e-mail листів становить 3%, а відсоток взаємодії з ними 0.2%, то відсоток прочітиваемості повідомлень з месенджерів становить 85%, а відсоток взаємодії 70%.

Грамотно створена маркетингова стратегія з використанням чат-ботів, дозволяє підвищити ефективність рекламної кампанії на 60%. Але, як і в будь-якому іншому маркетинговий інструмент, для проведення рекламної кампанії через чат-боти повинна бути проведена комплексна підготовча робота, сегментована цільова аудиторія і підготовлена ​​концепція проведення кампанії для кожного месенджера і кожного сегмента аудиторії.

Також, все частіше чат-боти використовуються як інструмент брендингу та підвищення впізнаваності бренду. Знову таки, аудиторія популярних месенджерів зростає з кожним днем. І якщо раніше, компанія, яка створила сайт, отримувала конкурентну перевагу перед компаніями без сайту, то зараз, те ж саме відбувається стосовно чат-ботів. Чат-бот - це свого роду презентація компанії в абсолютно новому, але набирає величезні обороти маркетинговому просторі.

Крім перерахованого вище, чат-боти можуть бути використані для оптимізації внутрішніх, операційних бізнес-процесів компанії. Чат-боти для співробітників компанії, hr-боти, набирають все більшої популярності. Такі боти, стають не просто помічниками, в плані економії часу співробітникам компанії, а й своєрідним внутрішнім інструментів підвищення лояльності співробітників.

Звертаючись до того, з чого починалася ця стаття, можна сказати що дана технологія ще тільки намацує свої оптимальні можливості для розвитку і сфери, в яких вона може бути впроваджена з найбільшою ефективністю. У реальності, чат-боти ще не відкрили і 10% свого реального потенціалу, і кожен бізнес може знайти їм своє, найбільш ефективне застосування.

Способи створення чат-ботів

Де краще замовити чат-бот, або створити його самому на одному з конструкторів. Цим питанням задаються всі, хто збирається створити чат-бота для свого бізнесу. Звичайно, найпростіші боти, метою яких є виключно маркетинг, можна створювати самостійно, використовуючи готові, але досить малофункціональні конструктори. Головне, що б вони мали можливостями підключення бота і створення тунелів продажів і найпростішої логіки сценарію подій.

Більш складні боти, в яких необхідні синхронізації з зовнішніми сервісами, або в яких передбачені складні ланцюжки взаємодії бота з користувачем, краще замовляти у професіоналів, які займаються програмуванням складних проектів по створення чат-ботів з нуля.

Також, є варіанти покупки готового рішення для свого бізнесу, які можуть бути доопрацьовані, під конкретні вимоги проекту. Наприклад, ми створюємо готові рішення для таких сфер бізнесу, як:

Готове рішення - чат-бот для telegram, viber, має на увазі створену заздалегідь логіку роботи бота, максимально ефективно покриває завдання конкретного бізнесу. Надалі, будь чат-бот, куплений як готове рішення, може розширювати свій функціонал і логіку сценаріїв, як адміністратором бота, так і за допомогою розробників бота.

Система управління і створення бота

Компанія Gerabot використовує потужний інструмент для створення чат-ботів, написаний з урахуванням консультацій з представника бізнесу, професіоналів під кожну конкретну нішу.

Конструктор чат-бота Gerabot (Scripto.Tech), дозволяє з нуля підключати свого бота і створювати ланцюжка сценаріїв для користувача, починаючи від підписки на бота.

До кожного сценарієм, може бути підключена клавіатура, за допомогою якої користувач буде рухатись далі по ланцюжку сценаріїв чат-бота. Адміністратор може самостійно прив'язувати до кожної кнопки, дія, яка буде виконана чат-ботом, при натисканні на кнопку.

Для використання всіх маркетингових функцій, Gerabot пропонує функціонал тунелів продажів. За допомогою створених в системі управління тунелів, маркетолог може запрограмувати виконання сценаріїв по заданому часу. У цьому випадку користувач, який взаємодіяв з ботом, буде автоматично отримувати необхідні повідомлення в заданий час.

Чи потрібен Вам чат-бот

Поки що це питання не є риторичним, і при кожному зверненні замовника, ми аналізуємо його бізнес-процеси і даємо свої рекомендації на рахунок того, чи буде створення чат-бота для його бізнесу ефективним вкладенням коштів. Але вже дуже скоро, це питання стане риторичним, і чат-боти для бізнесу стануть таким же звичайним явищем, як і корпоративний сайт компанії. Замовте створення чат-бота або готове рішення для свого бізнесу вже зараз, і випередите своїх конкурентів збільшивши прибуток своєї компанії і впізнаваність Вашого бренду.

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції