Назад

Чат-бот для Human Resources

Чат-боти здатні працювати не лише з клієнтами – вони демонструють високу ефективність працюючи також із внутрішніми кадрами компанії. Працівники сфери Human Resources щодня витрачають велику кількість часу на роботу із даними, які здатен збирати і впорядковувати чат-бот. Збір даних, аналітика анкет, супровід персоналу у період адаптації та після неї – лише частина можливостей HR чат-бота, які варто спробувати.

Важливість віртуального помічника суттєво зростає під час активного переходу компаній на режим віддаленої роботи. Згідно з дослідженнями, 16% компаній у всьому світі є повністю віддаленими, а близько 62% працівників у віці від 22 до 65 років стверджують, що хоча б час від часу працюють не в офісі.


Що таке HR чат-бот?

HR чат-бот – автоматизований сервіс, створений для якісної комунікації компанії з працівниками та претендентами на вакансію. Він розроблений таким чином, щоб мінімізувати рутинні справи у роботі HR та звільнити його час для справ, яким варто приділити увагу. 

Близько 70% робочого дня відділу HR витрачається на запити, які щодня дублюються. Це не тільки впливає на показники ефективності працівників, але і знижує їх мотивацію.

Якісно розроблений HR чат-бот — це більше, ніж просто бот із запитаннями та відповідями. Справжня цінність HR чат-бота полягає в тому, що він може автоматизувати систематично повторювані завдання та робочі процеси на основі розуміння намірів співробітника.

Чат-боти для HR бувають двох типів:

 1. Зовнішні. Використовуються для первинної обробки звернень кандидатів – знайомлять із компанією і вакансією, та проводять першу співбесіду.
 2. Внутрішні. Допомагають працівникам компанії та розв’язують рутинні питання, які не потребують особистої присутності менеджера. 

Можливості чат-боту для HR

 1. HR чат-бот для найму персоналу.

Одним із найскладніших етапів у роботі рекрутера є аналітика великої кількості резюме.  Чат-бот для підбору персоналу може збирати та сортувати анкети згідно з вказаними параметрами, показуючи лише найбільш релевантні.

Наприклад, опинившись у чат-боті, користувач надсилає резюме, після чого бот пропонує відповісти на декілька запитань для формування анкети. Всі відповіді будуть зберігатися на адмін панелі рекрутера, де на початку списку будуть анкети, що найбільше відповідають заданим критеріям. HR відмічає кандидатів, яких хоче запросити на співбесіду. Бот, отримавши команду, починає дружній діалог з кандидатом, допомагає обрати дату і час, вказує додаткові дані та адресу, а перед співбесідою завчасно про неї нагадує. Після погодження дати рекрутер може переглянути заплановані зустрічі у вигляді зручного списку чи календаря. 

 1. HR чат-бот для адаптації персоналу

Чат-бот для рекрутерів у месенджері може суттєво знизити стрес співробітника у перший робочий день: бот познайомить із колективом, розповість корпоративні правила і цінності компанії, надасть необхідні контакти, зазначить план дій на час адаптації, а також буде допомагати у весь період адаптації. Бот проводить опитування щодо рівня задоволеності першими робочими днями і сповіщає менеджера у ситуаціях, які потребують втручання. 

За дослідженнями, нерозуміння своїх обов’язків на новій посаді підвищують шанси на звільнення у три рази. Водночас, якісний онбординг суттєво прискорює адаптацію.Швидка та індивідуальна підтримка є важливою складовою лояльності колективу.


 1. HR чат-бот для підтримки співробітників

Бот постійно збирає дані методом опитувань – це допомагає керівництву швидко реагувати на проблеми, які виникають та оперативно їх вирішувати. 

Кожен працівник компанії має доступ до бази знань, де зібрані відповіді на часті запитання, а також список контактів, які можуть вирішити його проблему. Бот допомагає завжди залишатись в курсі новин компанії – розсилання у месенджері отримують всі працівники або певний їх сегмент. В такому випадку важливо, щоб компанія завчасно мала всі необхідні інструкції та дані, а також вчасно поповнювала базу знань актуальною інформацією.

Після звільнення бот також запропонує пройти інтерв’ю. Аналітика цих даних допоможе менеджеру зменшити плинність кадрів, покращить загальне враження співробітників і рейтинг компанії серед відгуків працівників.

 1. HR чат-бот для навчання

Влаштовуючись у нову компанію, більшість працівників прагнуть створити кар’єру та самовдосконалюватись на робочому місці. Віртуального помічника використовують для підвищення рівня знань працівників. Бот періодично проводить тестування персоналу або опитування та збирає дані, після чого HR, проаналізувавши отриману інформацію, надсилає через чат-бот внутрішні курси для підвищення кваліфікації, книги, поради, додаткову інформацію тощо. Бот може навчати як інтенсивно, так і ненав’язливо, розвиваючи лише деякі додаткові навички. Це допомагає ефективно відстежувати обізнаність працівників та, за необхідністю, швидко приходити на допомогу.


 1. HR чат-бот для автоматизації інших рутинних HR-дій

Крім типових щоденних завдань, бот також може створювати тижневі/місячні/річні звіти завдяки вбудованій аналітиці даних. Таблиця з аналітикою оновлюється у реальному часі, що допомагає швидко реагувати на низькі показники та змінювати стратегію роботи для підвищення ефективності. 

Рекрутинговий чат-бот дозволяє ставити загальні і персональні цілі та відстежувати їх прогрес – це може бути корисним інструментом для відділу кадрів. 

Часто працівники звертаються до HR-відділу щодо заповнення документів. Зазвичай, оформлення документації потребує виконання обов’язкових формальних правил, про які не всі працівники можуть знати. Бот допоможе грамотно і якісно заповнити документацію без присутності менеджера. Цей інструмент часто є важливим у великих компаніях зі значним документообігом. 

Є рідкі випадки, коли один бот поєднує всі вищеперелічені можливості, але це велика і складна система, що потребує детального опрацювання функціонала. Ми радимо створювати функціонал бота згідно з потребами бізнесу.  


Переваги чат-бота для рекрутерів:

 • Самообслуговування співробітників 24/7. Щоб отримати чи надіслати документ, створити запит на відпустку або дізнатись робочий графік не потрібна допомога іншого працівника.
 • Економія ресурсів. Віртуальний помічник виконує рутинні задачі самостійно та заощаджує час працівників для більш важливих справ.
 • Миттєва відповідь. Пошук відповідної інформації менеджером потребує додаткових ресурсів – використання чат-боту мінімізує витрати часу користувача для очікування відповіді. 
 • Відсутність людського фактору. Коректно створений чат-бот не помиляється і працює згідно найоптимальнішим алгоритмам, що були завчасно перевірені та протестовані.
 • Мотивація. Бот може містити додаткову систему лояльності для співробітників, а також реагувати у випадку зниження мотивації.
 • Cучасність. Щороку популярність джоб-сайтів знижується, а молоді спеціалісти обирають альтернативні та сучасні методи пошуку роботи. 
 • Відсутність холодних дзвінків. Рекрутер не порушує особистий простір кандидата, телефонуючи йому у незручний час. Бот допомагає обрати оптимальну дату для інтерв’ю.

Чи потрібен рекрутинговий чат-бот вашій компанії?

Визначити необхідність створення чат-боту для вашого бізнесу можна за певними критеріями:

 • Велика кількість рутинної роботи.
 • Бізнес передбачає масовий рекрутинг.
 • Є потреба у системі підтримки.
 • Після звільнення працівники часто залишаються незадоволені роботою у компанії.
 • Різні відділи неякісно комунікують.
 • Співробітники часто не обізнані у справах компанії.
 • Показники ефективності співробітників не відповідають прогнозованим.
 • Більшість працівників працюють віддалено.

Як створити HR чат-бот якісно та ефективно?

Щоб максимізувати користь віртуального помічника, потрібно провести детальну аналітику бізнесу для виявлення ключових потреб. У розробці такого чат-бота беруть участь не лише програмісти, а й маркетологи, рекрутери та інші спеціалісти. 

Команда професіоналів Gerabot надає клієнтам повний супровід проєкту від появи ідеї до повної її реалізації. 

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції