Назад

Автоворонка продажів для чат боту: як це працює

Незалежно від виду вашого бізнесу, залучення потенційних клієнтів до покупки не відбувається миттєво. Серед великої кількості інструментів і можливостей варто виділити автоворонку продаж через чат-бот. 

Дослідження зазначають, що 68% компаній не визначили або не намагалися визначити дієву автоворонку продажів, і те ж опитування показало, що колосальні 79% потенційних клієнтів ніколи не доходять до етапу придбання. 


Підвищення ефективності автоворонки продажів має бути одним із головних пріоритетів компанії, щоб перетворити холодних потенційних клієнтів на гарячих та збільшити дохід. 


Що таке автоворонка продажів у чат-боті Viber, Telegram?

Автоворонка продажів – маркетинговий термін для опису шляху, який клієнт проходить від першої зацікавленості товаром або послугою до моменту придбання, а чат-бот є частиною цього процесу. 

Правильна автоворонка формує бізнесу ключове уявлення про потреби і проблеми потенційних клієнтів, та процес прийняття рішень, а також дозволяє зрозуміти, де потрібно продовжити або змінити процес продажів через випадання клієнта з певного етапу.

Переваги автоворонки продажів у чат-ботах Viber, Telegram

 • Персоналізація. Користувач отримує персональну пропозицію, яка сформована згідно його потреб і інтересів. 
 • Зручність використання. Чат-бот є комфортним середовищем для більшості користувачів завдяки зручному і знайомому інтерфейсу, а продажі відбуваються безпосередньо у боті. 
 • Підвищена конверсія. Повідомлення у чат-боті відкривають швидше і частіше на 80%, ніж листи на email, а взаємодія проходить якісніше за рахунок більш детального аналізу аудиторії та її сегментації. 
 • Лояльність клієнтів. Комунікація клієнта з бізнесом у месенджері знаходиться поруч із бесідою з друзями, що створює відчуття неформальності та зближує компанію і клієнта. За рахунок цього, 90-100% розсилань у чат-боті будуть відкритими. 
 • Швидка обробка зворотного зв’язку. Залишити відгук у чат-боті швидше і простіше, ніж писати компанії лист або шукати сайт. Клієнти залишають відгуки частіше, а менеджер має можливість оперативно на них реагувати.


Основні етапи автоворонки продажів через чат-бот Telegram, Viber

Кожна компанія має власні способи керування процесом продажів, проте всі їх можна структурувати і поділити на етапи. 

 Автоворонка продаж містить 5 основних етапів:

 • Обізнаність. Це перший етап, на якому потенційний клієнт дізнається про ваш продукт, послугу або рішення. Користувач знаходить вашу компанію за допомогою реклами, соціальних мереж, за рекомендацією знайомих або методом самостійного пошуку. Потенційні клієнти можуть робити миттєві покупки, але ймовірніше, вони почнуть просуватись воронкою. 
 • Зацікавленість/Інтерес. На етапі інтересу потенційні користувачі оцінюють, чи відповідають рішення вашого бренду їхнім проблемам. Клієнт оцінює ваші товари чи послуги на основі рівня свого інтересу та запропонованих вами рішень. Цей клієнт є холодним лідом. Існує багато способів для переходу клієнта на наступний етап, проте найголовнішим є персоналізація. 

Використовуючи інформацію про клієнтів, отриману на етапі обізнаності, компанії можуть створювати конкретні гіперцільові маркетингові повідомлення для комунікації з потенційними клієнтами з релевантним вмістом, який демонструє розуміння проблем і потреб користувача. 

 • Прийняття рішення. Користувачі, що дійшли до етапу прийняття рішення вже впевнені, що цей товар чи послуга може вирішити їх проблему. Клієнт зосереджується на ціноутворенні та перевагах вашого продукту, а бренд демонструє свою унікальність і користь. Ключовим тут є підкреслити свою конкурентну перевагу над усіма іншими варіантами. Холодний лід стає гарячим після того, як приймає рішення придбати товар або послугу. 
 • Дія. Найважливіший етап воронки – гарячий лід стає клієнтом, замовивши та сплативши послугу чи товар. Маркетологи отримують показники конверсії автоворонки у чат-боті та аналізують їх для наступного етапу. На четвертому етапі необхідно закріпити цінність вашої пропозиції, а також отримати і опрацювати зворотній зв’язок.
 • Утримання/Лояльність. Цей етап часто не вносять до базової воронки, проте здатність бізнесу утримувати клієнта є важливим показником успіху компанії. Постійний клієнт частіше купує нові товари та залишає більше зворотного зв’язку. Крім того, він є амбасадором бренду серед знайомих, ділиться позитивним досвідом з оточенням, а 92% покупців довіряють думці близьких більше, ніж рекламі.

Автоворонки продажів дозволяють:

 • Збільшити дохід з клієнта та загальний виторг
 • Утримати увагу клієнта та перевести холодних лідів у покупців
 • Зменшити витрати на рекламу та додаткових працівників
 • Суттєво посилити конкурентну перевагу
 • Підвищити лояльність клієнтів за рахунок чіткого розуміння їх потреб та інтересів

Як оптимізувати воронку продажів у чат-боті, яка втрачає потенційних клієнтів

Воронка може бути як помічником бізнесу, так і його ворогом. Основні показники неефективної автоворонки:

 • Відсоток покупців низький, порівняно із загальною кількістю потенційних клієнтів
 • Процес продажу триває довше, ніж було прогнозовано
 • Потенційні клієнти стають незацікавленими

Для збільшення ефективності автоворонки продажів через чат-бот Telegram, Viber необхідно відслідковувати етап, на якому клієнт демонструє незацікавленність. Одним із головних переваг використання автоворонок є можливість легко аналізувати дії клієнтів та швидко коригувати воронку. 

Однією з частих помилок є некоректне визначення цільової аудиторії. Чим краще ви знаєте своїх клієнтів – тим вище будуть показники продажів. Навіть досконала автоворонка не працюватиме, якщо аудиторію обрано не вірно.

Також необхідно постійно аналізувати своїх конкурентів, особливо тих, чий бізнес є успішним у вашій сфері. Аналітика стратегії просування і взаємодії з клієнтами дозволить побачити свої помилки і відкоригувати власну стратегію для покращення показників коефіцієнту взаємодії та продажів. 

Крім того, гарним помічником є використання чіткого заклику до дії: 

 • Запишіться на прийом зараз!
 • Розпочніть безкоштовну пробну версію!
 • Замовте зворотній дзвінок!

Якщо воронка, на ваш погляд, повинна працювати, але не працює – варто детально протестувати всі етапи для пошуку та виправлення технічних помилок. Автоворонка продаж у месенджерах створена та протестована людиною, а не роботом, тому не варто виключати вірогідність наявності помилки. Часто лише одне некоректне посилання може зіпсувати користувацький досвід та перервати автоворонку, не довівши клієнта до момента придбання. 


Типовий сценарій автоворонки продажів у чат-боті Вайбер, Телеграм

 1. Використовуючи лід-магніт (акція, знижка, безкоштовна послуга тощо) бізнес охоплює нових потенційних клієнтів та отримує їх контакт і дозвіл на отримання повідомлень у чат-боті.
 2. Бізнес презентує свій продукт, товар чи послугу. Цей крок є важливим, оскільки презентація товару формує перше уявлення потенційного клієнта.
 3. Після знайомства з товаром чи послугами компанії, клієнта мотивують здійснити дію. Залежно від специфіки бізнесу, це може бути запрошення на консультацію, пропозиція поспілкуватись із менеджером тощо. Далі сценарій розділяється на дві частини: клієнт діє або ні. 
 4. Аудиторія цього сценарію має вже два сегменти. Клієнти, які проявили зацікавленість обирають і сплачують товар чи послугу. Інша частина аудиторії потребує доопрацювання: пошук вирішення проблеми, розвіяння сумнівів, персональні пропозиції. Якщо рішення так і не було прийняте – клієнту пропонують альтернативні товари або послуги чи демонструють користь бізнесу для нього у майбутньому.

Створення автоворонки продажів займає багато часу і сил, особливо коли бізнес має велику кількість товарів, і кожен із них потребує власну воронку. Проте створення і постійне вдосконалення автоворонки є важливим інструментом для виживання бізнесу в умовах великої конкуренції. 

Спробуйте автоворонку продаж на конструктору чат ботів у месенджерах від Gerabot вже сьогодні для збільшення продажів та маркетингових показників вашого бізнесу. 

Хочете дізнаватися про всі оновлення Gerabot?
Підписуйтесь на наш Telegram канал - https://t.me/gerabotua
Продовжуючи переглядати gerabot.com, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, та погоджуєтесь на використання файлів cookie
Отримувати інформацію
про спеціальні пропозиції